100 teadlast ja ühiskonnategelast tegid eestikeelsele Vikipeediale kingituse

Eesti Vabariiki sünnipäevanädalal algatati kampaania “Sajast kasvab miljon!”, kus sajale teadlasele ning ühiskonnategelasele tehti ettepanek kinkida Vikipeediale emakeelepäevaks entsüklopeediaartikkel. Suur osa artiklitest on nüüd ka olemas.

Kampaaniaga on liitunud juba 164 panustajat ning Miljon+ algatuse eestvedajad kinnitavad, et ootavad kingitusi kuni uue nädala alguseni.

“Entsüklopeedia on erinevalt sotsiaalmeediast ja uudisportaalidest aeglane meedia,” selgitas kampaania eestvedaja Märt Põder.

“Tasakaalustatud, korralike allikaviidetega varustatud ning püsivat väärtust omava entsüklopeedilise teksti koostamine võtab aega, kuid Vikipeedia on kogu aeg avatud ning me ootame rahulikult kõik kingitused ära.”

Wikimedia Eesti juhatuse liige Käbi Suvi lisas, et on ainult tervitatav, et Vikipeediasse panustada lubanud mainekad teadlased ja ühiskonnategelased oma ülesannet tõsiselt võtavad.

“Meie ühine teadmistepank on saanud juurde juba hulga uusi kaasautoreid ja huvitavaid artikleid, kuid ootame juurde veel teist samapalju. Jätkuvalt on kampaaniaga oodatud liituma kõik, kes tahavad, et eesti keelel oleks tulevikku teadmistel põhinevas infoühiskonnas,” sõnas ta.

Saja valitu poolt on praeguseks kirjutatud näiteks artiklid Lääne-Euroopa Liidu, infoturbe põhimõistete ja Feministeeriumi kohta. Kõikide artiklitega saad tutvuda siin.

Miljon+ on Tartu Ülikooli ja Wikimedia Eesti koostööprojekt eestikeelse Vikipeedia ja emakeelse oskusõnavara arendamiseks ning selle eesmärk on viia 2020. aasta veebruariks Vikipeedia miljoni eestikeelse artiklini.

EV 100 artiklikampaania “Sajast kasvab miljon!” on esimene laiemale avalikkusele suunatud Miljon+ kampaania ning selle eesmärk on populariseerida entsüklopedismi ning tuua Vikipeediasse uusi kaasautoreid, tõsta teaduse ning teadmiste olulisust avalikus debatis ja tagada eesti mõttekultuuri elujõud infoühiskonnas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.