13 elementaarset rakendust, mis peaksid iga kasutaja nutitelefonis olema

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
14039237076_58cdb75102_o.jpg

Kellele ei meeldi see tore tunne, kui võtad karbist välja uhiuue ning särava nutitelefoni. Aga pärast sisse lülitamist tuleb korraga tühi tunne – mida siis telefoniga ette võtta? Muidugi tuleks sinna äppe paigaldada, et uhkest seadmest kasu oleks.

Siin on 13 tasuta rakendust, mis teevad sinu iPhone’i või Androidiga telefoni paremaks ning kasulikumaks.

Facebook ning Facebook Messenger

Tänapäeval on raske leida kedagi, kellel Facebooki kontot ei oleks. See sotsiaalvõrgustik ühendab inimesi ning on suurepärane võimalus leida vanu tuttavaid, kellega mingil põhjusel on side kadunud või hoida silm peale sõprade ning tuttavate tegemistel.

Facebookist on välja kasvanud ka Facebook Messenger, mis pakub võimalust laia maailmaga suhelda. Rakendus on tasuta saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Alternatiivid: Facebook Messenger pole kaugeltki ainus suhtlusrakendus. Nii Wire, WhatsApp, Skype, Viber, iMessage kui ka Hangouts on väga toredad suhtlusrakendused.

Google Maps ning Waze

Google Maps on ideaalne kaardi uurimiseks ning aadresside otsimiseks. Waze on seevastu liikluses asendamatu. Kui oled autojuht siis võiks Waze kindlasti sinu rakenduste arsenalis olemas olla. Jalakäijatele ning muidu entusiastidele on lihtne Google Maps parem variant. Mõlemad rakendused on saadavad nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Spotify

Muusika kuulamine on enamuste jaoks igapäevane ning asendamatu tegevus. Spotify lubab sul kerge vaevaga oma nutiseadmest muusikat kuulata ning esitusnimekirju koostada. Kui muusika kuulamine on ka osa sinu igapäevaelust siis peaksid oma töölauale Spotify jaoks kindlasti ruumi jätma. Spotify on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Alternatiivid: kellele Spotify mingil põhjusel ei meeldi, võib sama hästi kasutada Deezerit, Apple Musicut, Google Play Musicut, Tidalit või teisi striiminguteenuseid. Muusikapalade valik on neis peaaegu identne.

Taxify

Ikka tuleb ette olukordi, kus on vaja kiiresti ühest kohast teise jõuda. Sellistel juhtudel tuleb kindlasti abiks taksoteenus. Taksokiisude aeg on vajunud unustustehõlma ning takso tellimine on tehtud äärmiselt mugavaks selle lihtsa rakenduse abil. Vaid mõne koputusega ekraanile on takso peagi sinu ukse ees. Rakendus on saavadal nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Alternatiivid: Taxify pole sugugi ainus rakendus, mis on loodud taksode ning muude sõiduvahendite kutsumiseks. Rakendused nagu Taxigo, Taxofon ning Uber sõidutavad sind samuti hea meelega sinna, kuhu minna vaja.

Twitter

Pole vist kedagi, kes sellest sotsiaalvõrgustikust kuulnud poleks. Twitteris saad oma mõtteid teiste poole säutsuda ning ka teiste lühikesi mõtisklusi ning uudised lugeda. Kui ka enda nutiseadmesse Twiteri paigaldad, siis hakka ka kindlasti Geeniuse säutse jälgima. Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Trafi

Trafi on kasulik ning kena välimusega ühistranspordirakendus, mille abiga ei tohiks sa enam iialgi bussi pealt maha jääda või rongi väljumisaega maha magada. Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

SwiftKey

SwiftKey on üks parimaid kolmanda osapoole klaviatuure. Kirjutamise kiirus kasvab mühinal ning ka vigade arv tekstis väheneb. SwiftKey saab iga päevaga targemaks ning lõpuks saad vaid paari nupuvajutusega oma mõtte kirja panna. Rakendus on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks, aga iOSi-versioon kahjuks ei toeta eesti keelt, nii et seda me praegu soovitada ei saa.

Gmail ning Inbox

Gmail on üks lihtsamaid ning kasulikumaid meilirakendusi, mis siiani välja mõeldud on. Androidi-telefonide puhul on see juba karbist välja võttes sinna paigaldatud, kuid iOS-i puhul pead seal endale poest alla laadima ning seadmesse paigaldama. Igal juhul on Gmaili kasutamine vaeva väärt. Gmail on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Kui lihtsalt puhas Gmaili rakendus tundub sinu jaoks igavõitu, siis võid proovida Google’i loodud Inboxi. Inbox töötab sama hästi kui Gmail, kuid lisab sellele veelgi funktsionaalsust. Inbox saab ise aru, millised kirjad on sinu jaoks tähtsad, oskab neid sorteerida ning vajadusel tuletab sulle ka kirjale vastamist meelde. Inbox on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Dropbox

Pilveteenuseid on saadaval palju, kuid Dropbox on neist vast kõige mugavam ja levinum. Arvutis on Dropboxi jaoks olemas kena kaust ning nutiseadmeski on seda hea ning mugav kasutada. Kui soovid automaatselt pilte varundada või kõiki oma dokumente kindlalt ühes kohas hoida, siis Dropbox on just sulle loodud. Dropbox on saadaval nii Androidi kui iOS’i jaoks.

Alternatiivid: Nagu öeldud, pilveteenuseid on palju. Kui Dropbox ei tundu sinu jaoks sobilik siis võid katsetada kas OneDrive’i või Google Drive’i.

Sinu kodupanga nutirakendus

Rahaasjadel on alati hea silma peal hoida ning tundub, et ka pangad mõistavad seda. Kõikidel suurematel pankadel on klientide jaoks loodud lihtsad ning mugavad rakendused, kust saad kontojäägil silma peal hoida või vajadusel lausa makseid teha. Nii Swedbank, SEB, LHV kui ka Danske pank pakuvad klientidele sääraseid rakendusi.

Evernote

Ikka tuleb ette, et oleks kiiresti vaja mõni aadress või telefoninumber üles kirjutada. Sellisel puhul tõttab appi Evernote. Tegemist on lihtsa ning mugava märkmete tegemise rakendusega, kus vajadusel saad oma märkmete juurde ka joonistusi lisada. Evernote on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Kui Evernote ei tundu olema sinu jaoks see õige siis on alati olemas Google Keep. Keepi näol on tegemist sarnaselt lihtsa ning kasuliku märkmete ning nimekirjade haldamise vahendiga. Keep on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Feedly

Tänapäevases infoühiskonnas avaldatakse uudiseid ning muid huvitavaid postitusi kiiremini kui keegi neid iialgi jälgida jõuaks. Feedly tuleb appi ning koondab kõik sinu jaoks olulised uudised ning blogipostitused ühte kergesti hallatavasse nimekirja. Feedly on saadaval nii Androidi kui ka iOS’i jaoks.

Parkimisäpp

Parkimisrakendusi on äpipoodides mitmeid ning need on loomulikult kõige mugavamaks viisiks parkimise eest maksta. Enam ei ole vaja joosta nurga taga asuva tahvli juurde, et tuvastada, mis parkimistsoonis sa parasjagu asud ning kui palju tuleb seal auto hoidmise eest maksta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.