150 000 Eesti inimest käib iga kuu Twitteris

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
00xaqjk4fj.jpg

Sel nädalal toimus Tallinnas sotsiaalmeedia turundajatele suunatud konverents, kus vaadati üle Eesti sotsiaalmeedia hetkeseis. Teiste seas astus konverentsil üles mikroblogi keskkonna Twitteri reklaamiesindaja Baltikumis, HTTPool Balticsi Eesti maajuht Matis Metsala.

Sotsiaalvõrgustiku turunduse edulugude kõrval jagas Metsala statistikat Twitteri kasutuse kohta Eestis. Tuginedes Twitterist ametlikele numbritele väitis ta, et Eestis on 150 000 inimest, kes kasutavad keskkonda regulaarselt. Metsala kinnitusel ei ole need pelgalt kasutajakontod, vaid igakuiselt Twitterit aktiivselt kasutavate kontodega.

Geeniusel oli võimalus statistikaga lähemalt tutvuda, kust selgus, et vanuseliselt on kõige populaarsem vanusegrupp on 25-34 aastased. Kuid nende osakaal ei ole teistest palju suurem, neile astuvad kandadele 45-54 aastased.

Sooliselt on säutsumises tasakaal väga paigas, naision 51 protsenti. Twitteri ametliku statistika kohaselt on Eesti kasutajad keskmise sissetulekuga ning 34 protsendil neist on peres üks laps.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.