Uudis

170 Eesti kooli saavad aasta lõpuks tänapäevased internetivõrgud

Foto: Sille Annuk/PM/Scanpix

Koolide digitaristu kaasajastamise programm on jõudnud 53 Eesti koolini, 2018. aastal on plaanis kaabeldada ning wifi tugijaamade ja teiste vajalike seadmetega varustada veel sadakond üldhariduskooli.

Asi läheb maksma 5 miljonit eurot.

Üldhariduskoolide digitaristu kaasajastamise programm hõlmab kohtvõrkude rajamist ja renoveerimist ning kohtvõrkude halduse ja monitooringu vahendite ostmist. Programmi esimeses etapis on planeeritud ligi 170 üldhariduskooli kohtvõrkude uuendamine, mille mõju peaks tundma üle 44 000 õpilase.

2017. aastal jõuti töödega kolmandikuni kõikidest programmis osalevatest koolidest. “Seadmete hanke vaidlustamise tõttu oleme graafikust mõnevõrra maas, kuid programmi partnerite vastutulelikkust ja tööde tegelikku tempot vaadates oleme veendunud, et jõuame valdava enamuseni programmis osalevatest koolidest veel enne 2018/2019.  õppeaasta algust,” selgitas programmijuht Saar.

Saare sõnul on kõik koolid erinevad ja vajavad individuaalset lähenemist, millest tulenevalt loodetaksr jätkuvalt ka koolide kannatlikkusele ja mõistvale suhtumisele.

Programmis osalevate koolide nimekirja leiab HITSA kodulehelt.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.