20% suurune palgatõus ootab ees ainult Eesti e-riigi võtmeisikuid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Majandusministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.Foto: Liis Treimann/PM/Scanpix

Tulevast aastast plaanib riik tõsta IT-töötajate palka 20% võrra, kuid palgatõusu ei näe mitte kõik riigi IT-töötajad, vaid ainult e-riigi võtmeisikud.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-asekantsler Siim Sikkut selgitas Geeniusele, et 20% palgatõus on suunatud riigi IKT-asutuste võtmespetsialistide värbamiseks ja hoidmiseks, täpsemalt allasutuste RIA, RMIT, SMIT, KEMIT, TEHIK ja RIK spetsialistidele.

Kõige kriitilisemad ametikohad

“Palk ei tõuse kõigil IKT-töötajatel, vaid neil võtmeisikutel, kes on e-riigi infosüsteemide, teenuste ja küberturvalisusega kõige tihedamalt seotud,” sõnas Sikkut.

“Kahtlemata on riigiasutuste IKT-spetsialiste palgafond tervikuna madalam kui erasektoris. Meie praeguseks eesmärgiks on IKT-sektori mediaanile järele jõuda just kõige kriitilisemate ametikohtade täitmisel, et suuta e-riigi kestlikkust hoida,” rääkis ta.

Ta lisas, et soovitakse tõsta IKT-spetsialistide palku tasemele, kus palgatase ei ole takistuseks riigisektori ridadesse asumisele. “Me samas ei hakka konkureerima IKT-sektoriga ega vedama palgarallit, katsume ainult mediaankeskmisele järele jõuda,” sõnas Sikkut.

Madal palk pole riigile uudis

Avaliku sektori IKT-spetsialistide madalatest palkadest on varasemaltki meedias juttu olnud. Sikkuti sõnul sõltub tööle kandideerimine paljudest erinevatest teguritest, palk nende hulgas.

“Senine kogemus on näidanud, et IKT-töötajate seas on riigisektoris suur kaadrivoolavus just nendel ametikohtadel, kus on erasektoriga võrreldes madalam palk,” märkis ta.

“Samuti on palgalävend mitmete paljutõotavate kandidaatide jaoks lõpuks olnud tööpakkumisest loobumise põhjuseks. Loodan, et saame selle mure nüüd lahendada ning Eesti e-riiki arendavad inimesed, kes ei ole ainult väga motiveeritud missioonitundest, vaid keda saame ka ausa palgaga paremini tunnustada.”

Palgatõus rakendub alates 2019. aastast ja vastavad summad jäävad püsivalt baaseelarvesse. “Jälgime rahandusministeeriumi vedamisel pidevalt palgaturu trende – kui keskmine uuesti eest ära läheb, küllap peame küsima lisa,” sõnas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.