Uudis

3D-telerid on surnud, Sony ja LG uued mudelid ei toeta seda enam üldse

3dtv.jpg

Peale mitmeid aastaid üritamist on esimesed teleritootjad Sony ja LG lõpetanud 3D-telerite tootmise, kuna seda oli ebamugav kasutada ja tarbijad sellest reaalset kasu ei saanud, kirjutabfiercecable.com.

3D-võimekus telerites oli veel mõne aasta eest aastat suur innovatsioon, mida teleritootjad aastaid väga jõuliselt turundasid. Kõik endast vähegi lugupidavad teleritootjad lõid kallima otsa telerimudeleid, mis saabusid koos prillidega, mis telerist paistva pildi kolmemõõtmeliseks muutis.

Hoolimata sisutootjate ja teleritootjate pingutusest tarbijad 3D-telereid aga omaks ei võtnud. Põhjuseid selleks oli palju: selleks pidi teleri vaatamisel kandma prille ning 3D-sisu ei olnud inimestele piisavalt loomulik vaadata. Pealegi, kodus vaatab inimene lisaks teleekraanile ka nutiseadmeid, samuti eeldab 3D-prillide kasutamine ühe kindla koha peal istumist, mida inimesed kodus teleritvaadates tihti ei tee.

“3D polnud iial koduse tehnoloogiakasutuse loomulik osa. See ei ole oluline näitaja, mille järgi telerit valitakse,2ütles LG uute toodete arenduse juht Tim Alessiportaalile CNET ja lisas, et 2017. aastast LG enam 3D-telereid ei tooda, keskendudes enam teiste funktsioonide, nagu HDR arendamisele.

“See, et Sony ja LG on liikunud edasi ning lõpetanud 3D toetamise, näitab, et inimestele see ei paku huvi,” ütlesUSA turuuringute firma NPD juht Ben Arnold.”Täna jälgivad inimesed telerit ostes pigem UHD/4K, HDRi ning isegi nutivõimaluste olemasolu.”

Avafoto: LG

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.