Uudis

4 ägedat IT-eriala, mida ülikooli õppima minna

Foto: Ove Maidla, Postimees, Scanpix Baltics

Suve algus on aeg, mil abituriendid ning juba aastate eest kooli lõpetanud, kuid endiselt õppimishimulised inimesed on otsimas eriala, mis neile huvi võiks pakkuda.

Erinevad erialasid on Eestis palju, kuid Geenius leidis hulga huvitavaid tehnoloogiaga seotud erialasid, mida võiks kaaluda.

Informaatika

Informaatika on eriala, mida pakuvad kõik suuremad Eesti ülikoolid. See on esindatud nii Tartu, Tallinna kui ka Tallinna tehnikaülikoolis. Tartu ülikooli lehel mainitakse, et informaatika erialal omandatakse nii arvutitea­duse teoreetilised alused kui ka tugevad praktilised oskused.

TTÜ märgib, et kui tunned huvi IT vastu ja saad matemaatikaga hästi läbi, siis tasub lähemalt uurida, mida informaatika õppekaval pakkuda on. Tallinna ülikool märgib aga, et arvuteid ja nutiseadmeid kasutavad tänaseks pea kõik inimesed, aga nutiseade muutub nutikaks alles siis, kui keegi veel nutikam on ta “nutikaks õpetanud”.

Äriinfotehnoloogia

TTÜ äriinfotehnoloogia eriala annab oskuse teha majanduslikult perspektiivikaid IT-lahendusi ja rakendusi, samuti peaks selle eriala omandamisel olema võimalik hõlpsasti leida hästi tasuv töö.

“Ettevõtete juhid kurdavad sageli, et nende jaoks on IT-inimeste jutt kui hiina keel, millest parimal juhul suudetakse mõista veerandit. Äriinfotehnoloogia just seda “hiina keelt” õpetabki: suudad aru saada äri poole vajadustest ja tõlkida need IT-inimeste jaoks arusaadavasse keelepruuki ning vastupidi,” märgitakse eriala kirjelduses.

Infoteadus

Kiiresti arenev infoühiskond vajab asjatundjaid, kes valdavad teabe süstematiseerimis-, analüüsi- ning otsingumeetodeid, oskavad luua ja hallata andmebaase, määratleda infovajadusi ja nõustada inimesi digitaalses infokeskkonnas orienteerumisel. Just need oskused aitab omandada Tallinna ülikooli infoteaduste aine.

Sarnane eriala on ka infokorraldus Tartu ülikoolis.

Arvutitehnika

Inimesi ümbritsevad järjest enam seadmed, mis ühendavad endas elektroonikat ja informaatikat. Kõrgtehnoloogiliste seadmete ja süsteemide väljatöötamisega tegeleb arvutitehnika, mis ühendab nii riist- kui ka tarkvara.

Tartu ülikooli arvutitehnika eriala tudengid õpivad juba esimesel semestril aineid, mis annavad head teadmised loodusteadustest, matemaatikast, arvutiriistvarast ja programmeerimisest.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.