4 parimat telefoni, mis maksavad Eestis vähem kui 250 eurot

Xiaomi Mi A3 koos puhta Android 9-ga.

Minu käest küsiti paar päeva tagasi, et ma soovitaksin mõnda mõistlikku telefoni, mis maksaks alla 250 euro ja mida kõlbaks ka kasutada. Hakkasin uurima, mis see valik on ja otsustasin, et panen selle kirja, mis lõpuks mul sõelale jäi.

Sellise hinnaga telefoni juures tuleb mõistagi teha kompromisse. Eelkõige on nendel telefonidel nõrgaks kohaks kaamera, seejärel ekraan ning lõpuks ei võistle ka üldine kiirus tippmudelitega. Aga ilmselt siin esimeste puhul on selle raha eest telefoni küll.

Tegemist on paremusjärjestusega, täpselt selles järjekorras soovitasin ka telefone küsijal poodi uurima minna. Jah, ma jätsin siit nimekirjast välja täna Huawei ja Honori, mis oleksid siin mitme mudeliga tegelikult väga konkurentsivõimelised.

1. Xiaomi Mi A3

Minu hinnangul selles hinnaklassis ilmselt kõige parem valik praegu on vastu sügist poodidesse jõudnud Xiaomi Mi A3, mis maksab natukene üle 200 euro. Selle trumbiks on puhas Android (tegu on Android One telefoniga), aga see on ka muidu selle raha eest ikka väga hea telefon.

6,1 tolline AMOLED-ekraan (1560 x 720) on okei koos Gorilla Glass 5-ga, 64 GB sisemälu, väga hea. Kui tavaliselt pakutakse selles hinnaklassis Qualcomm Snapdragon 400 seeria kiibistikke, siis Xiaomil on siin pardal Snapdragon 665. See telefon on piisavalt kiire.

Tagaküljel on see viimasel ajal laialt levinud 48 Mpx kolmikkaamera. Selle raha eest väga hea. Ja lõpuks aku mahutavus on 4030 mAh. Peal on Android 9.0 ja lootus on, et ka see uueneb. Ma ei leidnud selles hinnaklassis paremat pakkumist.

Kui midagi ette heita, siis telefon toetab QuickCharge 3.0 18 W kiirlaadimist, aga seda laadijat karbis kaasas ei ole ning see tuleb eraldi muretseda.

2. Samsung A40

Kui Samsungi Galaxy A50 jääb napilt üle hinnapiiri, siis Galaxy A40 on täpselt samas kohas Xiaomiga, makstes umbes 200 eurot. 5,9-tolline Super AMOLED ekraan on Xiaomist suurema pikslihulgaga (2220 x 1080).

Samsungi versiooni Android 9-st hoiab töös Exynos 7885 kiibistik ja telefonil on topeltkaamera (16  ja 5 Mpx). Aku mahutavuseks on 3100 mAh. Ilmselt kui oled Samsungi usku, siis selle raha eest täiesti okei valik.

Mida ette heidetakse on natukene alla keskmise aku vastupidavus, aga samas öeldakse, et kaamera pole üldse nii piinliku kvaliteediga kui karta võiks.

3. Motorola G7 Power

Ma otseselt ei näe ühtegi muud põhjust seda telefoni osta kui üksnes aku pärast, konkurendid on kõigis muudes asjades paremad. Ühesõnaga, see on Motorola telefon 5000 mAh akuga.

239 euro eest saab 6,2-tollise (720 x 1570) ekraani ja Qualcomm Snapdragon 632 kiibistikuga telefoni, millel on 64 GB sisemälu ja 12 Mpx tagakaamera. Kas see 5000 mAh aku võiks olla argument ostuks?

Kogemus ütles, et 3000 mAh vs 5000 mAh ei anna sulle automaatselt ligi kaks korda pikemat akukestvust, nagu esmapilgul võib tunduda. Mul on testis olnud ka 10 000 mAh telefon ja ka selle vastupidavus polnud midagi ülimalt ulmelist.

4. LG Q60

Tore on näha, et LG Eestis selles hinnaklassis ikka veel edasi tegutseb, aga soovituste nimekirjas läheb see viimasele kohale. Põhjus on lihtne, sellel 6,2-tollise ekraaniga telefonil (720 x 1520) on MediaTeki kiibistik Qualcommi asemel ning minu kogemus ütleb, et need on siiani alati kehvemad olnud samas hinnaklassis Qualcommist.

Kui need pole otseselt aeglasemad, siis need tekitavad muid probleeme ja tuleb ette konflikte äppidega. Aga vähemalt on selle tagaküljel huvitav horisontaalne kolmikkaameralahendus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.