5 kõige veidramat telefoni, mis on Eestis müügil

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tavaliselt me kirjutame ikka nendest teada-tuntud nutitelefonidest, mis Eestis on müügil, aga seekord tegime teistmoodi. Otsisime välja veidraid ja mingil põhjusel omapäraseid telefone, mida Eestist osta saab – ükskõik, olgu selleks veidruseks ülimadal hind või mingi eriomadus.

1. Windowsiga telefon, mis maksab 49 eurot

Prestigo MultiPhone PSP8400 Duo on 4tollise (480×800 pikslit) ekraaniga telefon, mis maksab ainult 49 eurot. Boonusena ei ole see aga Androidi telefon, vaid selles jookseb Windows Phone 8.1, vähemalt originaalis oli nii.

Kas see on ka uuendatav? Pole aimugi, aga mul on kiusatus see 2014. aasta lõpus välja tulnud imetelefon testiks ära osta.

2. Saja euro eest päris head näitajad

Elisas on müügil Philips S326 nutitelefon, millel on 5tolline 720p IPS-ekraan ja odavtelefoni kohta uskumatult suur, 3000 mAh aku. Selle hind on ainult 99 eurot. Tundub nagu suurepärane diil?

Murelikuks teeb ainult see, et Androidi versiooniks on 5.1 ja selle uuenemise lootus on sama suur kui IRL-il Seederi juhtimisel. Kusjuures telefon tuli välja 2016. aasta augustis.

3. Kõige modulaarsem telefon

Motorola Moto Z on Eestis täiesti müügil 32 GB versioonina ja maksab 410 eurot. See on muidugi hind baasversiooni eest, sest Moto Z-i teeb eriliseks võimalus lisaga kõiksuguseid mooduleid, mida on päris palju, näiteks lisaaku või siis hoopis 300 eurot maksev Hasselblad True Zoom moodul, millel on kümnekordne optiline suum. Tõsi küll, neid mooduleid ma Eestist kuskilt müügilt ei leidnud.

4. Soojuskaameraga telefon

Tegelikult, kui eelmised telefonid olid veidrad ehk valedel põhjustel, siis soojuskaameraga CAT S60 on täiesti hea kõigekindel töömehetelefon, millesse on sisse ehitatud soojuskaamera. Siiani küll kõrge, üle 600eurone hind teeb selle ostu õigustamise küll keeruliseks, sest seda soojuskaamerat päriselt töö jaoks on vaja väga vähestel.

Nišitelefon ikka väga kitsale nišile, aga mul on väga hea meel, et see veider telefon on olemas. Geenius on seda telefoni ka arvustanud.

5. Ruudukujulise ekraaniga Blackberry

Samsung võis enda Galaxy S8 küll teha veidra ekraanisuhtega, aga see ei trumpa üle 2014. aastal välja tulnud ruudukujulise ekraaniga (1400 x 1400 pikslit) Blackberry Passporti, mis maksab meil 364 eurot.

Telefon on Blacberry’le omaselt füüsilise klaviatuuriga ja tegelikult oma aja kohta päris heade näitajatega, kuid ka Blackberry enda operatsioonisüsteemiga, mis koos selle telefoniga välja suri. Aga vähemalt saab see meil kellegi taskus edasi elada.

Kui meil jäi mõni veider telefon kahe silma vahele, siis anna sellest teada kommentaarides.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.