5 põhjust, miks sinu järgmine arvuti võiks olla Chromebook

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
toshiba-chromebook-13-inch1.jpg

Chromebooki ostmine võib algselt tunduda kui mõttetu käik. Lõppude lõpuks on see arvuti, kus töötab vaid veebilehitseja. Nii arvatakse. Tegelikult on olemas mitu väga head põhjust, miks Chromebooke eelistada. Siin on neist viis.

1. Aku kestab kaua

Chromebookide akud kestavad harilikult probleemideta terve päeva vastu. See tuleneb sellest, et need ei pea väga palju tööd tegema. Kuna seadmes töötab peamisel vaid veebilehitseja, ei nõusa see seadmelt palju ressursse. Seega ei leia Chromebookidest uhkeid protsessoreid või graafikakaarte, mis akult liiga palju nõuaksid.

2. Need on odavad

Chromebookid on harilikult vägagi taskukohased, seda küll väikeste eranditega. Keskmise Chromebooki hind jääb harilikult 250-300 euro juurde ehk need on umbes sama kallid, kui keskklassi nutitelefon.

Chromebookide seas on ka kallima hinnaklassi seadmeid, üheks selliseks on näiteks Chromebook Pixel, mille hind küündib tuhandete eurodeni.

3. Androidi rakendused

Chromebookides on senini saanud kasutada vaid Google’i veebirakendusi. Neid on küll palju ning need on väga kasulikud, kuid siiski ei ole neid nii palju kui on Androidi rakendusi. Google töötab aga lahenduse kallal, mis lubaks kõiki Androidi rakendusi ka Chromebookide peal kasutada. Ei ole veel täpselt teada, millal lahendus kasutajateni jõuab, kuid ilmselt lähitulevikus.

4. Turvalisus

Chrome OS on üks turvalisemaid operatsioonisüsteeme, mis saadaval on. See on ehitatud Linuxi peale, mis on juba isegi turvaline, kuid Google on sinna juurde lisanud veel omapoolseid turvameetmeid. Seega võib Chromebooki kasutades olla üpris kindel, et midagi halba ei juhtu ja viirus arvutit ei ründa.

5. Google

Chromebooki suurim trump on siiski selle ühilduvus Google’i lahendustega. Selle peal saab muretult kasutada kõiki Google’i teenuseid, nende hulgas ka häälkäsklusi. Kui veebiaken on avatud, tuleb vaid „Ok, Google“ öelda ning arvuti on valmis kasutaja käsku kuulama ja täitma.

Foto: Toshiba

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.