Uudis

5G toega OnePlus tuleb müügile juunis, Eestis hakkab Elisa seda testima

See on OnePlus 6T, millel veel ei olnud 5G tuge.

OnePlus toob Barcelona mobiilimessil veebruari lõpus välja 5G toega telefoni prototüübi, mis jõuab müügile juunis. Elisa alustab esimese 5G toega OnePlusi telefoni testidega.

Käesoleva aasta teises kvartalis alustab Elisa Eestis 5G toega OnePlusi nutitelefoni testidega, et see esimese operaatorina ka oma müügivalikusse tuua. Elisa saab 5G toega OnePlusi telefoni oma tootevalikusse tuua ainsa operaatorina Eestis ja Soomes.

Elisa alustas 5G testidega Tallinnas juba eelmisel aastal ning on selle tulemusena valmis uue põlvkonna 5G võrgu avamiseks lõpptarbijatele. Eelmise aasta märtsis katsetas Elisa Eestis esimesena standardiseeritud 5G võrku, juunis tegi ettevõte maailma esimese 5G kõne kahe riigi vahel ning avas Eestis esimese testsagedusel püsiva 5G võrgu, mis on tänaseks laienenud kolme asukohta üle Tallinna.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul võimaldab 5G tulek meie igapäevaelu palju nutikamaks muuta.

“Elisa ei raja 5G võrku ainult tuleviku nutitelefonide ja sülearvutite jaoks, vaid eelkõige selleks, et ühendada omavahel miljonid seadmed, andurid ja sõidukid,” rääkis Elisa juht. “5G võimaldab ühendada ka uuel tasemel tehnoloogiaid nagu tehisintellekt, pilvetöötlus ja asjade internet,” lisas Seppänen.

Seppänen märkis, et 5G tulekuga tekkiv uus väärtus majandusele on unikaalse potentsiaaliga ja mitte ainult linnades, vaid kõikjal tööstusaladel ja tootmises. “5G pakutav ülimalt madal hilistumine võimaldab liigutada hetkega info ühest maailma servast teise ning tähendab ka sujuvamaid digitaalseid teenuseid, näiteks sisu jagamine, videote vaatamine ja videokonverentsid.”

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.