Uudis

6 asja, mis sa peaksid enda Facebooki profiilist kohe ära kustutama

Foto: Scanpix/AFP/Chandan Khanna

Aastate jooksul oled sa ilmselt Facebookis jaganud enda kohta rohkem informatsiooni kui sa seda arvatagi oskad. Mingi info jagamine oli ilmselt Facebooki algusaegadel või mõnes enda varasemas eluetapis õigustatud.

Eesti on väike ja kõik teavad niikuinii kõiki, aga enda kohta ei tasu Facebookis liiga palju infot anda. Isegi juhul, kui sellest info jagamisest ei sünni midagi halba, siis ega sellest midagi head ka ei sünni.

Siin on kaheksa asja, mis oleks sul mõistlik enda Facebooki kontolt ära kustutada.

  • Sünnipäev: Muidugi on tore, kui see tuttav, keda sa pole seitse aastat näinud, sind Facebookis meeles peab ja õnnesoovid teele saadab, aga tegelikult on see info, mida sa ei peaks Facebookis jagama. Küll sõbrad sind ikka edaspidi ka õnnitlevad.
  • Telefoninumber: Facebook küll eemaldas võimaluse telefoninumbri järgi inimesi otsida, kuid miks sa peaksid oma numbrit seal hoidma? Kasu sellest ei ole.
  • Elukoht: Suvalistel inimestel pole vaja teada, kas sa elad Tallinnas või Pärnus või Vana-Vigalas.
  • Puhkusepildid otse puhkuselt: Jep, käsi hakkab kohe sügelema, kui lennujaamas juba oled, et pildiga markeerida enda puhkuselesõit kaheks nädalaks, aga see on reklaam, et kaks nädalalt on su maja või korter tühi. Kui tahad neid pilte üles panna, siis pane need siis kui tagasi oled.
  • Pildid, mis kunagi olid naljakad: Jep, kunagi olid sa noor ja see pidu seal olid eriti hull, aga ilma konteksti teadma on see lihtsalt üks eriti loll pilt sinust. Loll pilt sinust. Kustuta see ära.
  • Ära lase ennast täägida: Keera Facebooki sätetest maha võimalus ennast täägida sinu loata võisinu seinale postitusi teha ilma sinu loata. Mine Facebookis seadetemenüüs “Ajajoon ja märked” ning seal saad paika panna, kes või kas üldse saab su ajajoonele postitada ja sind täägida.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.