Uudis

60 000 Eesti kasutajani jõudnud Smart-ID töötab ka käekellas

Sel aastal käivitunud uus autentimisteenus Smart-ID on jõudnud tänaseks 300 000 inimeseni, kellest 60 000 kasutab teenust Eestis. Aga kõik need inimesed kasutavad Smart-ID-d näiteks netipanka sisselogimiseks ja allkirjastamiseks mobiiltelefonis. Tehniline demo näitab, et sama hästi võiks seda teha ka randme peal.

Nimelt panid SK ID Solutionsi arendajad äpi tööle tavalise Androidiga töötava nutikella peal, katsetuseks oligi Hiina tootja ZGPAX S99 Android 5.1-ga. Äpiga saab teha läbi kõik sammud Smart-ID konto registreerimiseks täpselt nagu telefonis ja siis randmelt autentida ja digiallkirju anda.

SK ID Solutionsi äriarendusjuht Liisa Lukin ütles Geeniusele, et tegu on katsetusega, mis oli positiivse tulemusega. “Ametlikku tuge täna ei ole, plaani saaks selle võtta siis, kui turul on seda vaja,” ütles Lukin.

Lukin lisas, et vaadates kellas töötavat Smart-ID äppi, siis kasutajaliidest katsetuse käigus kella ekraani jaoks ei kohandatud, mistõttu see ideaalselt sinna ei istu. Küll aga toimib äpp kellas muidu täpselt nii nagu telefonis ja selles toimub ka krüptograafia, mis isiku tuvastuseks vajalik.

Smart-ID tugi uutes teenustes

Samal ajal lisandub Smart-ID tugi üha uutesse teenustesse.

“Lisaks SEB Pangale, Swedbankile, LHV pangale, Telia iseteeninduskeskkonnale, DigiDoc portaalile ja paljudele teistele e-teenustele on nüüd värske ja väga positiivse uudisena võimalik Smart-IDd kasutada ka Eesti Energia e-teenindusse sisenemiseks,” ütles Lukin. Statistika põhjal on keskmiselt iga teine Eesti Energia klient nutiseadme omanik ja kuna Smart-IDst on saanud käepärane viis erinevatesse e-teenindustesse sisenemiseks ennekõike nutiseadmete omanikele, võttis Eesti Energia teenuse kasutusele.

“300 000 Smart-ID kasutajat ja stabiilselt suurenev tehingute arv näitab selgelt, et Balti riikide inimesed tundsid puudust mugavast ja turvalisest autentimisvahendist. Kui kõige kiiremini kasvab Smart-ID kasutajate hulk Lätis, kus siiani praktiliselt puudus mugav elektrooniline autentimisvahend, siis kõige rohkem Smart-IDga e-teenuseid on Eestis,” ütles Lukin.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.