Uudis

90% pime juht ja pedofiilihirm: kas vanemad ikka julgevad oma lapsi Taxifyga sõidutada?

Kas julged lapsed auto peale saata?: Foto: Scanpix

Teadupärast kasutavad paljud lapsevanemad Taxify ja Uberi teenuseid, et kerge vaevaga oma laps näiteks koolist trenni või trennist koju saata. Täna kirjutas Postimees, et Tartus tegutses Taxify juhina varem karistatud pedofiil, kes kliente ahistada püüdis. Mida lapsevanemad sellest arvavad?

Üks Geeniusega rääkinud lapsevanem on paar korda sõidutanud last üksinda Taxify abil.

“Nii harva kui me sõidutame, siis ma alati lasen kiirelt juhi nime Google’ist läbi,” räägib ta, et kontrollida, kas juht on varem mõne kahtlase teemaga seoses silma jäänud.

Üks veider juhtum

“Ükskord oli üks väga kriipi tüüp, kui mu abikaasa koos lastega sõitis. Muudkui kiitis, et küll on ilusad lapsed. Koju minnes ei julgenud naine kohe tulesidki põlema panna, sest auto seisis tükk aega värava taga. Kiire guugeldusega  jõudsime hoopis selleni, et taksojuht oli tuntuks saanud Pimedate ühinguga seotud kummalise võimuvõitlusega, olles väidetavalt 90% pime,” räägib ta.

Omapärane, et 90% pime juht üldse taksojuhina kvalifitseerus. Mees sai palju tähelepanu ka viimastel kohalike omavalitsuste valimistel, sest pakkus Keskerakonna nimekirjas kandideerides inimestele tasuta taksosõitu.

Teine lapsevanem selgitab Geeniusele, kuidas olude sunnil on temagi pidanud last korra üksinda Uberi abil sõidutama.

“Ega kindel tunne küll ei olnud, seda enam, et laps polnud varem taksoga sõitnud,” kirjeldab ta ning lisab, et jälgis terve sõidu aja pidevalt äppi, et teada, kus juht on.

Nõudlus uue teenuse järele?

Kahe väikese lapse isa Gert on samuti ehmunud ning Taxify laste transportimiseks kasutamise osas ettevaatlik.

“Ma tegelikult ei tea täna, kui korralik inimene on minu poja jalkatreenergi, kes käib lasteaias tundi andmas. Näen siin võimalust teha sarnaselt luks-klassile ja teistele klassidele Taxify sees veel üks lapsesõidutamisklass, kus on ehk juhid paremini kontrollitud ja neil on kindlasti varustuses olemas istmekõrgendus, mis lubab lastel turvaliselt sõita. Arvan, et siis saaks pärast lasteaeda Taxify kasutajaks ka minu poeg,” sõnab ta Geeniusele.

Taxify vastas täna Postimehe pedofiili artikli peale, et neil puuduvad seaduslikud võimalused juhtide kontrollimiseks.

Samas pole teada, et keelatud oleks Google’i või muu otsimootori kasutamine uue juhi taustauuringuks, kui ta platvormiga liitub. Kuidas inimese tausta kontrollida, selle juhendi leiab tänasest Geeniuses ilmunud artiklist.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.