Uudis

Aasta suurim mäng “Red Dead Redemption 2” tuleb täna välja, mida me selle kohta teame?

Täna ilmub “Red Dead Redemption 2” ehk selle aasta ilmselt kõige oodatum ja olulisem videomäng. Mida me selle kohta teame? Kuidas esimesed arvustused seda on vastu võtnud?

Mis see üldse on?

“Red Dead Redemption 2” oli ambitsioonikas avatud maailma mäng, mis toimub 19. sajandi viimastel aastatel Metsikus Läänes. See on nagu “Grand Theft Auto V”, kus tänapäevane linnakeskkond on asendatud palju suurema mänguplatsiga, kus on mäed, kõrbed, metsad, külad ja linnad.

Mängija kehastub lindprii Arthur Morganiks, kelle teod mõjutavad seda, kuidas ümbritsev maailm ja inimesed temasse suhtuvad. Praegu on väljas üksnes üksikmäng, aga paari nädala pärast lisandub sellele mitmikmäng “Red Dead Online”.

Mängu hinnaks on füüsilisel kujul ostes 64,99 eurot. Digitaalne versioon maksab 69,99 eurot.

Millel seda mängida saab?

“Red Ded Redemption 2” ilmub esialgu ainult PlayStation 4-le ja Xbox One’ile. Kas see ka kunagi arvutile ilmub, seda on raske hinnata. Mitmed sama arendaja ehk Rockstari mängud on poole aasta või aasta jooksul ilmunud arvutile, näiteks “Grand Theft Auto V”, aga näiteks 2010. aastal ilmunud esimene “Red Dead Redemption” ei tulnud kunagi arvutile.

Xboxi puhul tuleb digiversiooni jaoks alla laadida 106 GB, Playstationi versiooni tarbeks aga 98 GB.

Kus see kõige parem välja näeb?

Digital Foundry on testinud kõiki versioone mängust ja nende hinnangul jookseb mäng kõige paremini Xbox One X-i peal, kus sel on 4K pilt 30 kaadrit sekundis. Kõige kehvem on aga pilt tavalise Xbox One S-i peal, pakkudes 864p eraldusvõimet.

PlayStation 4 Pro ja tavaline PlayStation jäävad nende vahele. Kindlasti aga on mõtet parima pildikogemuse ja mängu sujuvuse huvides seda mängida täiendatud mängukonsoolidega ehk siis Xbox One X-i ja PS4 Proga, mis on mäekõrguselt vanematest baaskonsoolidets üle.

Kui pikk see on?

Kui sarja esimene osa oli umbes 20 tundi pikk, siis nüüd on “Red Dead Redemption 2” põhiliini pikkuseks massiivsed 60 tundi, nii et paari õhtu pikkuse mänguga tegu ei ole.

Mida esimesed arvustused ütlevad?

“Red Dead Redemption 2” arvustused on eile lõunast väljas ning Metacriticu kombineeritud skoor on praegu jahmatavalt kõrge 97. Üldiselt on kõik nõus, et mängu avatud maailm näeb suurepärane välja ja ilmselt pole see varem nii hea üheski mängus olnud.

Samas pole aga mäng päris veatu, suurima probleemina toob näiteks Eurogamer välja, et kuigi maailm on äge, siis pole selle lugu nii hea kui esimeses osas ja mängu põhimissioonide ülesehitus on selline, nagu see on ka varem olnud nii sarja esimeses mängus kui ka GTA-des ja see valem hakkab ajale jalgu jääma. Lisaks võetakse missioonide käigus mängust ära avatud maailm ja sind surutakse mingile kindlale alale.

Gamespot aga pigem kiidab kõike seda, mida Eurogamer laidab, öeldes, et lugu on vähemalt sama hea ja missioonid on hästi kirjutatud. The Verge ütleb, et tegu on kõige veenvama avatud maailma mänguga, mis iial on tehtud.

Paljud suured ja tuntud saidid aga pole veel mängule enda lõplikku hinnangut andnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.