Uudis

Äike tõi müügile maailma esimese USB-C kaudu laetava ja kokkuklapitava tõukeratta

Uus Äike T tõukeratas oma loomulikus keskkonnas.

Eesti jätkusuutlike elektritõukerataste bränd Äike on välja töötanud uue mudeli nimega Äike T, mis on 100% Eestis toodetud ja erinevalt esimesest väljaandest on kokkuvolditav ja maailma esimene ning hetkel ainus tõukeratas, millel on USB-C laadimisvõimalus.

Äike T elektritõukeratas on saadaval ettetellimiseks alates 6. juulist 69 euro suuruse ettemaksu eest ja lõplikud hinnad algavad 999 eurost.

“Me teeme midagi, mida kergliikurite turul ei ole veel tehtud – toodame alates raamist kuni elektroonikani kõike täielikult ise oma koduturu jaoks. Mu jaoks on täiesti arusaamatu, kuidas Euroopa e-jalgratta buum on jõudnud punkti, kus iga-aastasest 5 miljoni ratta müügist enam kui 50% toodetakse Euroopas, aga samas ei toodeta meil siin praktiliselt mitte ühtegi elektritõukeratast, kuigi ka neid ostetakse siin juba üle miljoni aastas,” ütleb Kristjan Maruste, Eesti IoT ettevõtte Comodule kaasasutaja ja Äikese värske tegev- ja tootejuht.

“Ilmselgelt on eratõukeratastele nõudlus olemas ja meie oleme siin, et sellele vastata jätkusuutliku, vastupidava, nutika, turvalise ja tõeliselt parima sõidukogemusega sõidukiga. Kogume veel hoogu, aga oleme valmis kiireks ülemaailmseks kasvuks,” lisab ta.

Äike T on ilmastikukindel, kaalub 19 kilogrammi ja ühe täislaadimisega on sõiduulatus kuni 40 kilomeetrit. Tõukeratas on laetav nii raamist otse kui ka läbi kaasaskantava aku. Mõlemal laadimispordil on USB-C laadija. Kuigi uus Äike T on spetsiaalselt disainitud nii, et teda saab kaasa võtta nii autosse kui siseruumidesse, võib seda tänu IoT moodulile ja vargusevastasele GPS-lukustussüsteemile turvaliselt jätta ka tänavale.

Lisaks on iga tõukerattaga kaasas ka Äikese enda pass, mis võimaldab eksklusiivset juurdepääsu Äikese mobiilirakendusele ja võimaldab automaatset lukustamist, sõidustatistikat, kaugkasutajatuge ja koheseid püsivara uuendusi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.