Uudis

Airbnb on hakanud kustutama Eesti korterite libakuulutusi

Geenius kirjutas sel nädalal ohust, mis varitseb Airbnb-st öömaja otsijaid. Majutust vahendavasse portaali on sisestatud Tallinna kohta suurel hulgal libakuulutusi. Geeniuse arupärimise peale võttis Airbnb libakuulutused ette ning hakkas neid portaalist kustutama.

Hoolimata Airbnb kiirest tegutsemist on artikli avaldamise hetkel portaalis üleval veel suur hulk libakuulutusi.

Libakuulutused ei sobi Airbnb’sse

Airbnb kõneisiku Kirstin MacLeodi kinnitusel ei ole libakuulutused ega väärinfot omavad kuulutused portaali oodatud. MacLeod lisas, et süsteem hindab kuulutuses olevat infot ning suudab suurel hulgal libakuulutusi ära hoida.

“Meie tiim töötab pidevalt töövahendite kallal, et olla petturitest ühe sammu võrra ees. Likvideerisime portaalist kõik kuulutused, mis tõite meile saadetud kirjas välja. Kui mõni kasutaja jõudis endale libakuulutuste alt ööbimise broneerida saavad nad raha tagasi,” ütles MacLeod.

Kuigi 17 kuulutust, mille Airbnb portaalist ära kustutas, tundusid Geeniuse toimetuse jaoks olevat libakuulutused, ei toonud ettevõtte kõneisik välja konkreetseid põhjuseid kuulutuste kustutamiseks ning ei vastanud küsimustele, kas neil on Eestist palgatud mõni töötaja, kelle teha on libakuulutuste leidmine ning kustutamine.

Automatiseeritud süsteem

Praegugi Airbnb-st Tallinna öömaja otsides jõuab kiirelt mitme libakuulutuseni, mis sarnanevad hiljuti kustutatud kuulutustega. Kuulutuste juures olev kirjeldav tekst ning kasutajate nimed viitab sellele, et libakuulutused jõuavad portaali automatiseeritud süsteemi kaudu.

Alatihti lubatakse libakuulutustes gaasigrille, lameekraane, lehtpuidust põrandaid, pesureid, traadiga internetti, ideaalset toiduvalmistamiseks ja söögiks mõeldud kööki ning veel palju muud humoorikat.

Keskmiselt on libakuulutuses oleva öömaja ühe öö maksumus 200 euro kandis. Kõige kallimate puhul küsitakse ühe öö eest ligikaudu 700 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.