Uudis

Aitab lumme kinnijäämisest: kas Starshipi robotitest võiksid tulla talvised versioonid?

Meie pakutud kunstiline nägemus, milline talvistesse oludesse sobiv Starshipi robot välja võiks näha.Illustaratsioonid: Geenius

Lumised teeolud on viimasel ajal meieni toonud mitmeid videoid, kus Starshipi kullerrobotid on lumme kinni jäänud ja on vajanud juhuslike möödujate abi.

Kas aga Starshipi robotitest võiksid tulla ka talvised versioonid, mis mitte ainult ei lubaks neil vabamalt toimetada Eestis oktoobrist-aprillini, vaid teeks robotite elu lihtsamaks tervel põhjapoolkeral Põhja-Ameerikast, Skandinaavia ja Siberini?

Erinevad võimalused on kaalumisel

Starshipi Mustamäe teenuse projektijuhi Rao Pärnpuu sõnul tegelevad nad järjepidevalt roboti tarkvara ja riistvara arendusega ning sõitmine erinevates pärismaailma tingimustes on parim viis õppimiseks.

“Korralikule Eesti robotile kohaselt peame hakkama saama ka väljakutsetega nagu seda on lumehanged ja miinuskraadid. Täname inimesi, kes on robotile hoogu juurde andnud ja lumehangedest üle aidanud,” sõnas ta.

“Mis puudutab muudatusi robotis endas, et lumega paremini toime tulla, siis on meil kaalumisel mitmeid erinevaid võimalusi, kuidas robotit selles osas paremaks teha,” rääkis Pärnupuu, kuid täpsemaid ideid ta ei avalda.

“Kliendid muretsema ei pea, meie robotid osutavad igapäevaselt Mustamäel teenust, kus on võimalik tellida robotiga Selverist toidukaupu või korraldada oma postipakkide vedu, kasutades meie äppi,” ütles ta.

Geenius tõttab appi

Milline võiks näha meie arvates ideaalselt talvisteks oludeks mõeldud Starshipi kullerrobot?

Lasime natukene fantaasial lennata ja saime tulemuseks sellise roboti, mis on kõrgem, suuremate rataste ja Tallinna kõnniteedele vajalike lumekettidega.

Kas selline võiks olla talvine Starship? Või on need lumeketid äkki liiga palju?

See sõidaks mööda Tallinna talviseid kõnniteid ka kõige hullema tuisuga ning roniks üles ka kõige järsemast lumehangest.

Seda talvist Starshipi robotit ei peaks inimesed lumest välja lükkama, vaid see tõmbaks inimesi juba ise lumest välja. Kuniks seda veel pole, siis ikka aidake sõbrad kullerrobotid lumest välja, eks?

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.