Ajakava teada: Telia sulgeb sel aastal maakondade kaupa 3G võrgu, esimesena läheb võrk kinni Läänemaal

Telia sulgeb 3G võrgu.Foto: Shutterstock

Telia sulgeb sel aastal maakondade kaupa oma 3G võrgu ning esimesena lülitatakse 3G võrk välja veebruari lõpus Läänemaal.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse kinnitusel suuremat osa Telia Läänemaa klientidest siiski 3G võrgu sulgemine ei mõjuta, kuna enamus neist kasutab juba praegu mobiilset andme- ja kõnesidet peamiselt 4G võrgus.

„Otsustasime oma 3G võrgu sulgeda esimesena just Läänemaal, kuna seal on meie vanemate võrkude (2G ja 3G) kasutajate määr maakondade võrdluses üks väiksemaid ning enamus kliente kasutab mobiilsideteenuseid 4G võrgus,” ütles ta. “See tähendab, et suuremal osal meie Läänemaa inimestest on juba olemas VoLTE toega telefon, millega saab helistada 4G võrgus.”

Kõigile nendele Läänemaa klientidele, kes pole veel VoLTE telefoni kasutusele võtnud, on Telia edastanud 3G võrgu sulgemise kohta personaalse info SMSi teel. Kõnealuses sõnumis soovitab Telia klientidel, kes kasutavad hetkel veel ilma VoLTE ehk 4G kõneside toeta telefone, kasutusele võtta VoLTE telefon. Kui sõnumit ei saa, pole vaja midagi teha.

Samas toonitas Visse, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole, sest telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, jätkavad peale 3G võrgu sulgemist tööd Telia 2G võrgus.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi nagu näiteks 3G. Seepärast julgustab Telia oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid (sh netipulgad, tahvelarvutid), võtma kasutusele uuemaid 4G toega seadmeid. “See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet,“ selgitas Visse.

Telia ajaplaan 3G võrgu sulgemise osas 2023. aastal on järgmine:

28.02.2023 sulgetakse 3G Läänemaal

31.03.2023 sulgetakse 3G Pärnu- ja Raplamaal

30.04.2023 sulgetakse 3G Harjumaal

31.05.2023 sulgetakse 3G Tallinnas

30.09.2023 sulgetakse 3G Ida- ja Lääne-Virumaal, Hiiu- ja Saaremaal

31.10.2023 sulgetakse 3G Viljandi-, Jõgeva- ja Järvamaal

30.11.2023 sulgetakse 3G Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal

Telia avaldas oma kodulehel ka kaardi, kus on näha 3G võrgu sulgemise plaan nii ajalises kui piirkondlikus vaates.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.