Ajastu lõpp: Jabra lõpetab Elite seeria kõrvaklappide tootmise

Jabra Elite kõrvaklapid.Foto: Jabra

Üsna ootamatult andis Jabra emafirma GN hiljuti teada Elite seeria kõrvaklappide tootmise lõpust. Jabra Elite juhtmevabad nööbid on olnud turul teada-tuntud ning pakkunud suurematele nimedele head konkurentsi – ka Digigeenius on neid testinud. Otsus on osa strateegilisest muudatusest keskenduda kasumlikumatele valdkondadele.

GN-i tegevjuht Peter Karlstromer teadvustas pressiteates Jabra edukat rolli turul konkureerimises ning innovatiivsete lahenduste pakkumises. Samas nentis ta keerulist turuolukorda ning raskusi investeeringute tagasi teenimises, mis on viinud käesoleva otsuseni.

Jabra emafirma näeb suuremat kasumipotentsiaali oma teistes ärivaldkondades. “Tänane hinnang näeb ette, et me ei suuda teenida oma investeeringust piisavat kasumit võrreldes võimalustega teistes ärisuundades, sealhulgas näiteks vaegkuulmine või äri- ja mängusuund,” ütles Karlstromer. Ärile keskenduv Evolve klapiseeria jätkub ning tootmisjärgu lõppu jõudvatele toodetele lubatakse tuge veel mitmeks aastaks.

Jabra Elite kaob pauguga

Koos kurbade plaanidega kuulutas aga Jabra välja viimased kaks Elite seeria kõrvaklapipaari – Elite 8 Active ja Elite 10 teised generatsioonid. Jabra väidab, et koos arengutega helikvaliteedis ja mürasummutuses on uued nööbid nende “parimad kõrvaklapid seni”.

Aga kõige põnevam uus funktsioon nende juures on innovatiivne laadimiskarp. Nimelt suudab see ühenduda väliste seadmetega läbi AUX-i või USB kaabli, viies sissetuleva heli seejärel juhtmevabalt kõrvaklappideni. See paneb sisuliselt nööpidele järele AUX-i kaabli – eriti on sellest kasu, kui heli väljutaval seadmel puudub Bluetooth-ühendus, nt bussi- või lennukiistmetesse sisseehitatud ekraanid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.