AKI: koroonatõendi väljastamine ühisarvutist peab toimuma inimese enda juuresolekul

Patsiendiportaal digilugu.ee.Foto: Eesti Meedia/Scanpix Baltics

Andmekaitse inspektsioon soovitab korraldada koroonatõendi väljastamise ühiskasutatavatest arvutitest selliselt, et tõendit vajav inimene saab viibida toimingu juures ja veenduda, et abistav töötaja kasutab ID-kaarti ainult tõendi genereerimiseks ja välja trükkimiseks.

„Koroonatõendite väljastamiseks portaalist digilugu.ee on inimestele tänuväärselt appi tulnud mitmed omavalitsused ja raamatukogud, võimaldades kasutada nende arvuteid. Tihtilugu vajavad eakamad inimesed aga asutuse töötaja abi, kes aitab toimingu läbi viia või teeb selle inimese eest ise,“ ütles andmekaitse inspektsiooni peadirektor Pille Lehis.

Andmekaitse inspektsioonini on jõudnud juhtumid, kus inimene annab oma ID-kaardi koos PIN1 koodiga asutuse töötajale, kes siis läheb teise ruumi, et tõend välja trükkida.

„Olukorda, kus inimese elektrooniline identiteet ehk ID-kaart koos PIN koodiga väljub inimese kontrolli alt, ei tohi lubada,“ rõhutas Lehis.

Andmekaitse inspektsioon soovitab koroonatõendi väljastamise korraldada selliselt, et inimene saab viibida toimingu juures ja veenduda, et abistav töötaja kasutab ID-kaarti ainult tõendi genereerimiseks ja välja trükkimiseks mitte inimeste muude terviseandmete vaatamiseks.

Samuti juhib andmekaitse inspektsioon inimeste tähelepanu sellele, et toimingu lõppedes ei piisa ainult ID-kaardi eemaldamisest arvutist, vaid kindlasti tuleb digiloost ka välja logida. Vastasel juhul on järgmisele arvuti kasutajale näha eelmise inimese digiloo ehk terviseandmete sisu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.