Uudis

Alanud aasta toob oluliselt võimsamad graafikakaardid

photo-4gb-hbm2-dram-structure-image.jpg

Ars Technica kirjutab, et Samsung alustas suure ribalaiusega mälu teise põlvkonna (HBM2) moodulite masstootmisega. Need kiibid võimaldavad toota oluliselt kiiremaid ja rohkema muutmäluga graafikakaarte.

HBM-tüüpi mälu arendamineon kestnud juba üle seitsme aasta. HBM-tehnoloogiaeripära seisneb selles, et üksikud dünaamilise muutmälu (DRAM) kiibid paigutatakse üksteise otsa, mitte kõrvuti, luues kolmemõõtmelise struktuuri. See võimaldab luua väiksemaid ja vähem energiat vajavaid, ent samas kiiremaid mälumooduleid võrreldes praegu videokaartides levinud GDDR5-tehnoloogiaga.

Võrreldes esimese põlvkonnaHBM-moodulitega, mida kasutati näiteks AMD Fury graafikakaartides, lubab teine põlvkondkuni kaks korda kiiremat andmevahetust (1024 GB/s) ja kuni 16 GB mälumahtu. HMB puhul jäi maksimum 4 GB juurde.

Uute ja võimsamate graafikakaartide tootmine on muutunud virtuaalreaalsuse seadmete levikuga järjest olulisemaks. Kui varem piisas kuvarile ühe pildi loomisest, siis VR-tehnoloogia puhul peab mõlemale silmale eraldi pildi looma. See tähendab kaks korda tihedamat kaadrisagedust.

Esimesed lahendused, millesHBM2-tehnoloogiat näha saab on AMD Polaris arhitektuuril ja Nvidia Pascal arhitektuuril põhinevad kaardid. HBM2 toob endaga kaasa ka paremad integreeritud graafika lahendused.

Avapilt: Samsung

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.