Algab Eesti aasta tihedaim tehnoloogianädal: kuidas konverentsidest maksimum võtta?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
cg_1.jpg

Sel nädalal algab ametlikult EstonianICT Week ehk Eesti IT-teemaline nädal, mis tähendab ühte nädalasse kokku pressitud tehnoloogiakonverentse, kohtumisi, seminare ja muid üritusi.

Konverentsid hõlmavad endas rohkelt suhtlemist, palju inspireerivaid esinejaid, toodete ja teenuste uudistamist ning kohtumisi, kus teinekord võib paljugi kaalul olla.

Nädala ühe tippsündmuse Latitude59 korraldajad jagasid meiega nippe, mis aitaksid tiheda ajakavaga konverentsidest maksimumi võtta.

1. Pane igast esinemisest kirja vaid üks tsitaat, millest inspiratsiooni või praktilist kasu said

Selleks, et konverentsi sisuosa üldse kasulik oleks, peaksid üritusele minema mõtteviisiga, et soovid esinejatelt saada häid ideid, mida enda töös kasutada. Kuna meil on võrdlemisi lühike mälu, on neist kõnedest kasuliku sisu saamiseks oluline iga esineja järel endalt küsida: “Mis oli antud kõnes räägitust minu jaoks kõige olulisem mõte või idee, mida oma tegevuses rakendada saaksin?”

Ära raiska aega sõna-sõnalt konspekteerimisele, vaid pane kirja üks mõte. Niisuurenebtõenäosus, et räägitu jääb meelde, on kasulikum ja väärtuslikum ega kao hunniku märkmete sekka ära, mida sa muidu enam eales konverentsi järel ei vaataks.

2. Plaani oma päevakavasse aega üks-ühele kohtumisteks

Loodetavasti ei osale keegi täna konverentsidel vaid ürituse sisuosa, vaid suuresti ka teiste osalejate pärast. Kui aega ja võimalust, tee eeltööd ning uuri, kes on teised konverentsil osalejad. Taoliste üks-ühele kohtumiste lihtsustamiseks panevad mitmed konverentsid oma osalejate nimekirjad kodulehele või teevad mobiilirakendused, mis võimaldavad tutvuda teiste osalejatega ning leppida nendega kokku kohtumisi – uuri, ehk on ka sind huvitaval üritusel need olemas.

Peale uute tutvuste tasub kindlasti meeles pidada ka juba olemasolevaid kontakte, kes samuti konverentsil osalevad. Ärisuhete säilitamiseks on regulaarne kontakt ning ühiselt veedetud aeg oluline, seega leia enda plaanides aega kohtumisteks ka vanade tuttavatega.

3. Tegele visiitkaartide ja uute kontaktidega juba konverentsil olles

Sama lugu nagu hunniku konverentsil tehtud märkmete sahtlipõhja kadumisega on lugu ka visiitkaartidega. Kui sa nendega kohe ja mugavas vormis ei tegele, on nad tõenäoliselt peagi meelest läinud ning jäävad kasutamata. Mida aga teha, et vajalikud kontaktid ei ununeks? Üks variant on visiitkaardi asemel kohe välja võtta telefon ning lisada kontakt LinkedIn’i. Teiseks variandiks on koguda kaarte, kuid samal ajal jagada neid kaheks – ühed, kellele kindlasti konverentsi järel kiri saata ja teised, kelle osas koheseid koostöömõtteid ei tekkinud.

Kui oled siiski pigem visiitkaartide kuhjaja, on ka selleks olemas mobiilirakendused, millega visiitkaardist pilti tehes “tõlgib” see antud info kontaktiks või saadab suisa ise automaatselt antud inimesele kutse LinkedIn’is. Näiteks populaarse märkmeäpi Evernote'i üks funktsioon on just visiitkaartide pildistamine.

4. Defineeri konverentsi eel oma ootused

Kuigi konverentsi korraldajad sooviks, et osalejad nende suure töö tulemust naudiks ja pea terve päeva esinejaid kuulates saalis istuks, on oluline enda jaoks läbi mõelda, mis eesmärgiga plaanid konverentsile minna. On selleks uute kontaktide loomine, vanade soojendamine, praktiliste ideede saamine või lihtsalt kaks päeva puhkust tööst? Põhimõtteline plaan konverentsiks on iga eesmärgi puhul vajalik, et vältida aja käest libisemist ning hilisemaid kahetsusi. Tasakaalustatud plaaniks oleks eesmärk kuulda vähemalt 2-3 esinejat, saada kirja 2-3 praktilist ideed, mida konverentsi järel rakendada; luua 2-3 uut kontakti; ning soojendada suhteid 2-3 juba olemasoleva kontaktiga.

5. Kui oled konverentsil, ole konverentsil

Väljaarvatud juhul, kui oled konverentsi äpist parasjagu kava vaatamas, mõne osalejaga kohtumist kokku leppimas või LinkedIn’is kontakte lisamas, katsu võimalikult vähe oma nutitelefonisse vaadata ning võta konverentsist maksimum.

Tutvu startupide ja ettevõtetega, kes demoalal enda tooteid ja uusi tehnoloogiaid tutvustavad, katsu jõuda kõigi lavade programmi vaatama, loo kontakte, küsi julgeid küsimusi ning osale konverentsi pidudel – kui tihti on sul muidu võimalust vabas õhkkonnas suhelda nõnda suure hulga enda valdkonna inimestega, kes konverentsimeeleolust tulenevalt koostöö sünniks keskmisest avatumad?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.