Uudis

Algas parima Eesti mobiilirakenduse konkurss: esita oma äpp

381f0fd1ee.jpg

Täna sai stardipaugu Eesti parima mobiilirakenduse konkurss, kuhu korraldajad ootavad viimase kahe aasta jooksul mobiilsetele seadmetele loodud rakendusi.

Eesti parimamobiilirakenduse konkursson suurim riiklik tehnoloogiakonkurss, millel osalevad juba toimivad lahendused. Konkursi võitjad saavad kõrgel tasemel tunnustuse Eestis. Lisaks on riigi korraldatud konkursside võidud seni avanud eestlastele uksi ka rahvusvahelistele konkurssidele, kus nende loodud rakendused on ka auhindu võitnud.

Rahvusvahelistel konkurssidel on edukad olnud näiteks GoSwift, Transferwise, Teleport Flock, Taxipal ning majandusaasta aruande esitamine Äriregistris.

Žürii hindab rakendusi, mis on kvaliteetsed, mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel. Eraldi vaadatakse ka rakenduste turvalisust ning rahvusvahelist potentsiaali.

Iga osaleja saab proffidelt tagasisidet

Žürii esimehe Asko Seebasõnul tasubmobiilirakenduste konkursiletulla lisaks auhinna võitmise lootusele ka sellepärast, et žüriis on head asjatundjad, kes hindavad laekunud töid põhjalikult. “Sellise testi läbimine on igale teenusele kindlasti väga kasulik tagasiside,” ütles Seeba.

Lisaks parimamobiilirakendusepeaauhinnale jagatakse välja auhinnad erasektori, avaliku sektori ja vabakonna kategooriates, samuti antakse välja NutiKaitse 2017 eriauhind rakendusele, mis on lahendanud kõige paremal moel kasutajaturvalisuse. Eraldi äramärkmise saab ka rahva lemmik.

Žürii hindab rakendusi, mis on kvaliteetsed, mugavad, millest tõuseb majanduslikku kasu või mis aitavad parandada inimeste elukvaliteeti mõnel muul moel. Rakendusi võivad esitada nii erafirmad, riiklikud organisatsioonid, vabakond kui ka üksikisikud.

Konkursile saab mobiilirakendusi esitada kuni 2. maini veebilehelhttps://konkurss.eesti.ee/kandideeri.

Konkursi žüriisse kuuluvad Asko Seeba (Mooncascade), Margus Uudam (Karma.vc), Anna Piperal (e-Estonia Showroom, WSA Mobile), Kristel Viidik (Testlio.com), Lauri Läheb (NutiKaitse 2017), Tajo Oja (Fraktal) ja Rain Rannu (Fortumo).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.