Uudis

Aliexpress ja täiskasvanute lehed: mida eestlased internetis tegelikult vaatavad?

Eestlased külastavad hoogsalt erinevaid veebilehti, kuid kas ka sina külastad neid samu veebilehti, mida teised kaasmaalased? Erinevad statistikatööriistad annavad võimaluse piiluda ukse vahelt sisse ja näha, mida teised internetis päriselt teevad.

Külastamisedetabeli eesotsas olevad veebilehed on mitme erineva monitooringuteenuse alusel üsna sarnased ja igavad: asi algab Google’i otsingumootoriga, sellele järgneb Facebook või YouTube, sinna otsa hulk uudisteportaale nagu Postimees või Delfi, vahele ka mõni meiliteenus või suhtluskeskkond VK.com.

Hiinast ostetakse palju

Liikudes aga edetabelis mõned kohad allapoole, hakkab nägema mõnevõrra huvitavamaid veebilehti. Näiteks on eestlased väga aktiivsed Aliexpressi külastajad. Erinevates monitooringuteenustes on selle kohaks edetabelis kas 14 või 15 ehk Aliexpressi lehte külastavad eestlased rohkem, kui näiteks Auto24 veebilehte või SEB internetipanka.

Eestlaste seas on igati populaarseks ka Wikipedia, mis on sõltuvalt kohast, kust vaadata, umbes 11. koha juures ehk veidi populaarsem kui Yandex.ru aga vähem populaarne kui Swedbanki veebileht.

Internetile kohaselt leiab nimekirja eesotsast ka hulgaliselt täiskasvanutele mõeldud veebilehti ning näiteks Amazoni jälgimistööriista alusel on üks neist 16. kohal ehk populaarsem kui eKool, ERR või Reddit.

Maksuamet on populaarne

Riigiasutuste lehtedest on viimaste andmete kohaselt kõige külastatum EMTA leht, mis on aga suure tõenäosusega seotud sellega, et sajad tuhanded inimesed külastavad tuludeklaratsiooni esitamiseks just maksuameti lehte.

Sideoperaatorite lõikes näib aga kõige populaarsem leht olevat Telia veebileht, teiste operaatorite lehed 50 populaarsema seas ei ole.

Eeltoodud andmete puhul on oluline silmas pidada, et teenused on need ise kokku kogunud ja need ei ole ametlikud, seega on võimalik, et mõni leht jäi edetabelist välja või on mõne veebilehe täpne positsioon edetabelis mingil määral ebakorrektne.

Täispikkade edetabelitega saad tutvuda siin ja siin.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.