Uudis

Amazon hakkab oma uue drooniga lähikuudel kaupa koju vedama

Amazon tõi avalikkuse ette uue versiooni oma Prime Air droonist ning lubab juba lähikuudel hakata selle kusagil kellelegi mingil moel kaupa koju vedama.

Uus droon peaks suutma lennata kuni 24 kilomeetrit ning viia ostjateni kuni 2,2-kiloseid pakke vähem kui poole tunniga alates ostmisest. Amazon ütleb, et valdav enamus inimeste oste mahubki selle kaalulimiidi sisse.

Kus, kunas ja kuidas täpselt uus droon kaupa koju vedama hakkab, seda Amazon veel ei öelnud, kuid tähtaja, et see toimub lähemate kuude jooksul, käisid nad avalikult välja küll.

Uue drooni juures on nad põhilise tähelepanu pööranud kahele asjale: efektiivsus ja turvalisus.

Droon on omamoodi hübriid helikopterist ja lennukist ehk ta suudab õhku tõusta ja maanduda vertikaalselt, kuid lennates on aerodünaamiline nagu lennuk.

Drooni tiivad ja tiivikud on kaitstud, mis tähendab, et ümbritsevatele esemetele ja elusolenditele peaks ta olema võimalikult ohutu.

Turvalisuse eest hoolitseb ka täiendatud tehisintellekt, mis peaks ise hoolitsema selle eest, et droon suudab lennates autonoomselt otsuseid vastu võtta sõltuvalt sellest, mis tema ümbruses oodatult või ootamatult muutub.

Droonid suudavad nii staatilisi kui liikuivaid objekte iseseisvalt tuvastada ning nendega kokkupõrget vältida. Selleks on drooni küljes hulk sensoreid ja stereokaamerad ning asja eest hoolitsevad masinnägemise algoritmid.

Sobiva maandumispaiga otsib ta endale ise, veendudes jällegi kogu oma tehismõistuse abiga, et see on turvaline nii talle endale kui ümbritsevatele.

Amazon ütleb, et üks keerulisemaid ülesandeid maandumispaiga otsimisel on masinnägemisega posti otsas olevaid traate tuvastada, kuid väidavad, et täiustatud algoritmide abil on nad sellega hakkama saanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.