Uudis

AMD Threadripper ülivõimas protsessor maksab pea kaks korda vähem kui Inteli samaväärne

Viimased 12 aastat oli Intel domineeriv jõud protsessorite turul, kuid see aasta on firma positsioon kõikuma löönud: konkurent AMD lasi välja kauaoodatud Zen-mikroarhitektuuril põhinevad protsessoreid. Märtsis ilmunud Ryzen lauaarvuti protsessorite järel ilmub augustis Threadripper entusiastidele mõeldud seeria, mille lipulaevaks tuleb AMD Threadripper 1950X ning selle hinnaks “vaid” 1000 USA dollarit.

Uus AMD lipulaev on 16 tuuma ja 32 lõimega, kuid sama hinnaga Inteli ekvivalent i9 7900X on vaid 10 tuuma ja 20 lõimega. Inteli 16 tuuma ja 32 lõimega i9 7960X hakkab maksma 1700 dollarit.

Arvutientusiastid on viimastel aastatel kurtnud, et kuna Intelil ei ole piisavalt tugev konkurents protsessorite turul, siis innovatsioon on jäänud seisma ning hinnad läinud aina kõrgemaks. 2017. aastal on aga olukord lõppude lõpuks muutunud, ning kui isegi konkurents ei ole igas aspektis Inteli protsessoritest kiirem, siis nüüd on tarbijal valikut ning Intelil motivatsiooni mõelda välja uusi asju ning pakkuda madalamaid hindu.

Koos 1950X-iga ilmub turule ka 1920X – 12 tuuma ja 24 lõimega protsessor 799 dollari eest. Rohkem infot on oodata tulevate nädalate jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.