Uudis

Ameerika näitab näpuga Venemaa peale: küberrünnakutega püütakse valimisi manipuleerida

odni.jpg

Tuleb välja, et see ikkagi ei olnud 180 kilogrammi kaaluv häkker.

Ameerika sisejulgeoleku ministeerium ja luurejuht tegid ametliku avalduse, milles väljendavad selget veendumust, et sel suvel ja sügisel avastatud häkkimiste taga on Venemaa, kes püüab manipuleerida USA presidendivalimistega. "USA luurekogukond on veendunud, et Venemaa valitsus juhtis hiljutisi rünnakuid Ameerika asutuste ja isikute vastu, sealhulgas poliitiliste organisatsioonide vastu," teatasid ametnikud üllatavalt selges avalduses.

Viidates Wikileaksi ja teiste allikate kaudu piinlike materjalide lekitamisele ja häkkimiste laadile on USA valitsus veendunud, et tegu saab olla vaid Venemaa kõrgemate valitsusametnike poolt heakskiidetud operatsiooniga. Sama viitabmitme osariigi valimissüsteemide "katsumine" või "kompamine" Venemaa serveritest.

USA presidendivalimised toimuvad täpselt kuu aja pärast, 8. novembril.Luurejuht ja sisejulgeolekuministeerium kinnitavad, et tänu erinevatele tasakaalustavatele meetmetele ja mehhanismidele ei tohiks valimiste sõltumatusolla ohus. Samas peavadkõik valimistega seotud ametnikud olema küberhügieeni suhtes erakordselt tähelepanelikud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.