Uudis

Android P hakkab toetama iPhone X-i juurest tuttavat “kulmu”

Bloombergi andmetel plaanib Google järgmise Androidi versiooni juurde lisada toe ekraani ülaosas olevate väljalõigete jaoks, kuna eelduste kohaselt võivad paljud telefonid hakata kopeerima iPhone X-i välimust.

Android P, mille jaoks Google kasutab koodnime Pistachio Ice Cream, hakkab toetama mitmeid erinevaid disainilahendusi, nende seas telefone, mil on mitu ekraani, või telefone, mille ülaosas on “kulm” ehk väljalõige, kuhu sisse on peidetud erinevad sensorid.

Seadmetootjad on saanud telefonide juures lõikeid kasutada juba ka varem, seda tegi näiteks Essential Phone, kuid siiani ei ole Android seda otseselt toetanud, mille tulemusel võis aeg-ajalt esineda juhuseid, kus lõhik midagi olulist kattis. Kui Android hakkab asja täielikult toetama, ei tohiks see enam probleemiks olla.

Seni lekkinud info kohaselt peaks ka näiteks Huawei järmine lipulaev tulema väikese ekraanis oleva lõikega, seega võib tulevikus sääraseid telefone hakata veelgi rohkem nägema.

Lisaks “kulmu” toe lisandumisele võib Android P kaasa tuua ka suure disainimuutuse tervele operatsioonisüsteemile, mille eesmärgiks peaks olema Apple’i kasutajate üle meelitamine. Pole siiski täpselt teada, milliseid muutusi oodata võib.

Samuti peaks Android P tooma kaasa selle, et telefonide akud peavad kauem vastu ning selle, et Google Assistant on rakendustega paremini seotud.

Uus Androidi versioon jõuab avalikkuse ette selle aasta jooksul.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.