Uudis

Androidi telefonidele jõuab lõpuks funktsioon, mis laseb kahe seadme vahel internetita faile saata

Androidi telefon.Shutterstock

Kuigi iPhone’idel on AirDrop ammu olemas, siis Androidi telefonide kasutajad on pidanud aastaid hakkama saama tööriistata, mis laseks neil kellegi teise lähedal asuvasse seadmesse lihtsa vaevaga pilte ja videoid saata.

Nüüd on aga lõpuks Google välja töötamas oma AirDropi laadset funktsiooni, mille nimeks on praegu Nearby Sharing.

Väljaanne XDA Developers on teinud ülevaate, kuidas see töötab ja põhimõtteliselt ongi see Google’i oma versioon AirDropist. Failide saatmiseks on mõlemal telefonil Nearby Sharing sisse lülitada ja seejärel otsida nimekirjast üles teine telefon, kuhu faile soovitakse saata.

Et faile saata, kasutab telefoni Bluetoothi, wifit või mobiilset andmesidet ja väidetavalt saab faile saata soovi korral ka internetiühenduseta.

Kuigi XDA Developersi test näitas, et funktsioon toimib ka lisaks Google Pixel mudelitele ka teiste tootjate Androidi telefonidega, siis hetkel pole Google Nearby Sharingu kohta ametlikku infot jaganud. Ehk siis pole teada, millal see tavakasutajateni jõuab.

Google pole ainuke, kes arendab oma AirDropi funktsiooni. Sarnase lahenduse välja töötamise kallal nokitsevad ka Samsung, OPPO ja Xiaomi, kes plaanivad teha samasuguse tööriista enda mudelitele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.