Uudis

Angry Birdsi turundusjuht: teeme Talsinkist Euraasia pealinna ja kahe linna vahele Hyperloopi

talsinkifix.jpg

Möödunud nädalal peeti Tallinnas startup-konverentsi Latitude59. Konverentsi raames oli teiste seas Eestit väisamas soomlaste mängufirma Rovio turundusjuht Peter Vesterbacka.

Pärast konverentsi programmi õhtustas Angry Birdsi reklaamnägu koos mitmete Eesti tuntud ärimeeste ning idufirma-ettevõtjatega, ühest sellisest õhtusöögist võttis osa ka välisminister Marina Kaljurand.

Õhtusöögi ajal peetud vestlusesleidis Vesterbacka, et Tallinn-Helsingi tunnel, millest on räägitud juba aastakümneid, on vaja lõpuks ära teha. Vesterbacka sõnul oli selle mõttega päri ka välisminister Kaljurand.

"See võib tunduda naiivne, kuid seda on praegu vaja"

Välisministeeriumi avalike suhete osakonna peadirektor Maria Belovas kinnitas Geeniusele, et selline vestlus toimus ning Vesterbacka tutvustas ministrile oma ideed. Belovas ei täpsustanud, kuidas Kaljurand ideed kommenteeris.

Kuigi Vesterbacka on oma värskelt tekkinud ideest juba avalikult rääkinud, teatas ta Geeniusele antud kommentaaris, et suuremalt kavatseb ta sellele tähelepanu tõmmata mõne nädala möödudes.Hoolimata sellest, et tegu on väga värske ideega on Vesterbacka juba mõelnud järgnevale:

  • Projekti maksumus on 15 miljardit eurot
  • Helsingist Tallinna (või vastupidi) jõuab 20 minutiga
  • Tunnel valmib aastaks 2020
  • Kokku valmib kolm tunnelit, kaks rongi ja üks Hyperloopi kapslite jaoks
  • Tunnel saab nimeks Finest

"Me loome eraettevõtte. Rahastus tuleb peamiselt Hiinast ning osa ka Euroopa Liidu siseselt. Kogu projekt on alles algusjärgus. Projekti edukus sõltub Soome ja Eesti startup-kogukonnast. See kõik võib tunduda natuke naiivne ja idealistlik, kuid seda on praegu vaja," sõnas Vesterbacka Geeniusele antud kommentaaris.

Talsinkist saab Euraasia pealinn

Vesterbacka ei taha piirduda vaid Finest tunnelitega vaid võtab kogu projekti ette veelgi suuremalt. Tema nägemuse kohaselt saab Helsingi ja Tallinna ühislinnast ehk TalsinkistEuraasia pealinn.Et see saavutada, ehitatakse Finest Bay Area piirkond, kus on maailma kõige kõrgem kontsentratsioon idufirmasid ehk tegu saab olema USA Silicon Valley analoogiga. Piirkonda ehitatakse linn, mis saab nimeks OtaKeila ning see laiub 150 000ruutmeetril.

"Startupi inimesed on hullud, me arvame, et kõik on võimalik. Ma arvan, et see on väga oluline. Miks see ei võiks olla võimalik?" sõnas Vesterbacka.

Vesterbacka tunnistab, et on võimalik, et Finest projekt ei realiseeru täismahus, kuid ta ei leia, et see on takistus. Saavutadakasvõi pool sellest on tema nägemusel hea tulemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.