Uudis

Apollo TV hakkab üle valguskaabli 1 Gbit/s internetiühendust pakkuma, hind on pika puuga turu soodsaim

Apollo TV.Foto: kuvatõmmis

Apollo TV teatas täna, et toob alates juunist turule ülikiire internetiteenuse. Hind on sel magus, kuid leviala on esialgu piiratud kahe vallaga.

Internetipaketi kiirus on nii alla- kui ka üleslaadimisel 1 Gbit/s ja see on esialgu ka ainuke pakett, mida pakutakse. Kuutasu on paketil 33 eurot (hinna sees on ka ruuter), mis on hetkel operaatorite võrdluses turu kõige odavam pakkumine. Võrdluseks, et näiteks Telia 1 Gbit/s internetiühendus maksab 99 eurot ja Tele2-l 70 eurot.

“Apollo TV eesmärk pole algusest peale olnud jääda pelgalt voogedastusplatformiks ja teleteenuse pakkujaks, seega oli interniteenuse lisandumine meie valikusse loogiline samm,” kommenteeris Apollo TV tegevjuht Silver Soomre.

Interneti pakutakse läbi operaatorineutraalse valguskaabli, seega on teenuse kasutamise eeldus see, et valguskaabel on majapidamisse välja ehitatud. Esialgu on Apollo TV internetiteenus saadaval Saku ja Kohila vallas, ent ettevõte lubab, et leviala suurendatakse kiiresti.

Soomre sõnul saavad teenust juunis kasutada 2500 majapidamist ja juuli jooksul lisandub kasutamise võimalus veel 2000 majapidamisele. “Avatud juurdepääsuvõrkudel on täna võimalik teenust osutada pea 50 000 majapidamisele ning riigi toe jätkudes kasvab võimalike majapidamiste arv veelgi,” ütles ta.

“Kättesaadavus internetile on kujunenud sisuliselt inimõiguseks ja meie missioon on pakkuda inimestele parimat võimalikku ühendust, kiirust ja lisavõimalusi, et töö tegemine või meelelahutuse tarbimine kulgeks sujuvalt ja stressivabalt,” märkis Soomre.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.