Uudis

Apple teenis rekordkasumi, aga teatas, et ees ootavad rasked ajad

506969624.jpg

Apple’i teenis eelmise aasta viimases kvartalis rekordilised 18,4 miljardit dollarit kasumit, kuid hoiatas samas, et järgmise kvartali käive kukub, mis on Apple’i jaoks esimene käibelangus pärast 2003. aastat.

Eelmise aasta lõpu müüginumbrid olid küll head, kuid erilist kasvu sealt ei paistnud. Apple suutis selle ajaga müüa 74,8 miljonit iPhone’i, aasta tagasi oli see number 74,5 miljonit.

iPadide müük langes aastaga 21 protsenti (müügiks läks 16,1 miljonit iPadi) ja Macide müük 3 protsenti (müük 5,31 miljonit).

Samas on Apple’i jaoks positiivne uudis see, et kui seadmete müük praegu suurt kasvu ei näita, on teenuste müük saamas hoogu sisse. Teenuste nagu näiteks äpipoe, iCloudi, Apple Pay ja teiste selliste pealt teenis firma 6,05 miljardit dollarit, mis oli 26 protsenti rohkem kui aasta tagasi.

"Teised tooted" on edukad

Kasvamas on ka “teiste toodete” müük. Selle alla käivad näiteks Apple Watch ja Apple TV. Need teenisid kvartaliga 4,3 miljardit dollarit ehk 62 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Tänavu esimese kolme kuu käive tuleb 50-53 miljardit dollarit, mis on ühest küljest üüratu number, aga teisest küljest tõepoolest esimene kvartalikäibe langus pärast 2003. aastat ning argument nende investorite ja finantsspetsialistide toetuseks, kes on aastaid rääkinud, et kohe-kohe saab Apple’is maagia otsa ning müük hakkab langema.

Scanpix

Nõrgeneva majanduse, tugeva USA dollari kursi ning oodatust kehvemini müüva Hiina turu kõrval on Apple’i jaoks hetkel üks suuremaid probleem see, et iPhone on olnud nii edukas. Kui mingil põhjusel iPhone’i müük tõesti pidevalt langema hakkab, on sellest järgi jääv auk eelarves nii suur, et teised tooted ega teenused, mis tegelikult müüvad ju ka erakordselt hästi, ei suuda seda auku vähemalt kohe täita ning tulemuseks on paljukardetud langus.

Uus iPhone peab päästma

Sügisel tuleb välja uus iPhone, mis peaks telefonide müügi Apple’i jaoks jälle üles tõmbama. Kui hästi uus iPhone suudab müüa, selgub järgmise aasta jaanuari lõpus.

Samas liigub ringi ka info, mille kohaselt võib Apple juba märtsis välja tuua uue, väiksema iPhone’i ehk iPhone 5Si kaasajastatud versiooni nimega iPhone 5SE. Tegu peaks olema samuti 4-tollise ekraaniga "väiksema" iPhone'iga, erinevalt 4,7- või 5,5-tollisest iPhone 6S-ist.

Seni lekkinud informatsiooni kohaselt on uus telefon suuremas osas kergelt uuendatud iPhone 5S, kust võib leida parema kaamera, kiirema protsessori, Apple Pay kasutamise võimaluse ning natukene ümaramaks muudetud servad.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses