Uudis

Apple tõi välja uued iMacid: väiksematel on nüüd 4K-ekraan, kõigil suurematel 5K

imacid.png

Apple tõi tänavaikselt välja uuendatud iMacide perekonna, kus kõige suuremaks uudiseks on see, et ka väikesed 21,5-tollised iMacid said endale nüüd head ekraanid.

Nüüdsest saab 21,5-tollist iMaci tellida ka 4K-ekraaniga, mille resolutsioon on 4096 x 2304 pikselit. Siiani oli maksimaalseks resolutsiooniks vana hea 1080p. Nüüdsest on kakõigil 27-tollistel iMacidel standardvarustuses juba 5K-ekraanid. Apple väidab ka, et mõlema arvuti ekraanidel on värviruum nüüd vanast 25 protsendi võrra suurem, mis peaks tähendama veel ekrsamaid ja elutruumaid värve.

Suuremal arvutil on nüüd Inteli kuuenda põlvkonna Core-protsessorid ja AMDR9 M300 seeria graafikakaardid, väiksemaid aga ei saagi enam eraldi graafikakaartidega osta, vaid ainult Inteli endaIris Pro 6200 kaardiga. Huvitav on aga tähele panna, et kõigil uutel arvutitel, välja arvatud kahel kõige kallimal mudelil, on endiselt standardvarustuses tavalised 5400 rpm kõvakettad ning kui tahad osta flash-mäluga hübriidketast või lausa ainult SSD-kettaga versiooni, tuleb raha juurde maksta.

Seeon Apple'i jaoks veider koht koonerdamiseks, mis tuletab muidugi meelde, et isegi uued iPhone'id on ju müügil ka 16 GB versioonina, mille ostmine on küll üsna rumal tegu. Samamoodi nagu oleks osta uus kallis iMac tavalise kõvakettaga.

Uued klaviatuurid ja hiired

Lisaks arvutitele läbisid uuenduskuuri ka Apple'i klaviatuur, hiir ja lauaarvutile mõeldud puuteplaat. Kõigil on nüüd sisseehitatud akud, mida laetakse arvuti küljest kaabliga ning Apple väidab, et on klaviatuuri suurusest veel 13 protsenti maha suutnud lihvida. Hiir pidavat paremini libisema ja puuteplaadi suurusele on nad 29 protsenti suutnud juurde panna. Lisaks on puuteplaadis nüüd sülearvutitest tuntud Force Touch.

Mõnesid teeb kindlasti ettevaatlkuks see, et klaviatuuri klahvidel on uus liikumismehhanism ja klahvid on madalamad, mis Apple'i sõnul on muidugi kõik ülimalt hea, aga klaviatuuride muutmine on alati hell teema.

Kunas ja mis hinnaga uued arvutid Eestisse tulevad, saame ilmselt varsti teada, praegu selle kohta infot pole antud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.