Uudis

Ära jää vaktsineerimisteatest ilma: kuidas @eesti.ee meiliaadressi ümber suunata?

Eesti.ee meiliaadressi saab ümber suunata.Foto: Shutterstock

Igal Eesti kodanikul on omanimeline @eesti.ee meiliaadress, kuhu riik saadab olulisi teateid. Kuna paljud meist kuigi tihti oma @eesti.ee kirjakasti ei vaata, siis võivad tähtsad teavitused (nagu näiteks kutse koroonaviiruse vastu vaktsineerima) mööda minna.

Õnneks saab selle vältimiseks kasutada ühte hõlpsat nippi. Selleks on meiliaadressi ümber suunamine.

@eesti.ee meiliaadressi suunamine on lihtne. Esimese sammuna tuleb minna sellele lehele ja eesti.ee portaali sisse logida. Seejärel tuleb valida, millistele aadressidele teated edastatakse ja valikud salvestama.

Võimalik on valida ka mitu erinevat e-posti aadressi, mis on kasulik näiteks ettevõtete puhul, kus mitmed töötajad peavad saadetud teateid nägema. Ettevõtete meiliaadressi esimeseks osaks on firma registrikood.

Kui aga peaks tekkima soov näha teateid vaid eesti.ee lehel, siis on võimalik suunamine katki jätta ja näha infot valiku “Minu kalender” alt.

Mille kohta teated tulevad?

Olles eesti.ee lehele sisse loginud, on ka võimalik valida, mille kohta kasutaja riigilt teateid tahab. Seda saab teha vasakus ääremenüüs oleva valiku “Teavituste tellimine” alt. Seega on võimalik näiteks valida, et saabuks teada, kui riik on loonud mõne uue e-teenuse.

Riikliku meiliaadressi kohta saad veelgi pikemalt lugeda siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.