Arvamus: Kas telefonid ongi nüüd valmis saanud?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Juba viimased paar aastat on telefoniturul olnud näha trendi, mida on pealtnäha selgitada raske ning mis ikka ja jälle huvilisi morjendab: tuuakse küll välja uus telefon, kuid see on jälle täpselt samasugune kui eelmise aasta mudel.

Kui varem võis olla disain veel mõnevõrra sarnane eelnevale, siis nüüd on suuresti alla antud ka telefoni sisemuse uuendamisega.

Näiteid sellest leiab pea kõikide telefonitootjate juurest. Samsung on sisuliselt kaks aastat järjest välja toonud samad telefonid nii Note’i kui ka S-seeria mudelirivis, protsessor on küll viidud uuele tasemele, kuid suuresti muud revolutsioonilist muutust kaasa ei tule.

Apple on samuti jäänud toppama, tuues välja näiteks iPhone 8, mis on sisuliselt uue nimega iPhone 7. Kui uskuda lekkeid, siis eelmisel aastal veidi uuendusmeelsust pakkunud iPhone X jääb samuti toppama ja sel aastal midagi liialt uut me ei näe.

Ka Sony tõi just välja uue telefoni, mis on, nagu arvata võis, täpselt samasugune, nagu nende eelmine tippmudel.

Ilmselt järgib sama trendi peagi ka Huawei oma P-seeriaga, millega nad kullaaugu leidsid. Enam ei pea eksperimenteerima, leiti disain ja võimalused, mis inimestele meeldisid.

Ärme lõhu ära

Ühest küljest on mõistetav, et tootjad ei taha muuta asja, mis nõnda hästi töötab. Samas nõuab turg, et telefonid pakuksid järjest rohkem uusi vidinaid, mänguasju ning muid kellasid ja vilesid, mis kuidagi uue telefoni ostu õigustaksid. Näib aga, et lähimal ajal midagi revolutsioonilist tulemas ei ole.

Järgmine suurem värin telefoniturul on ekraani sisse peidetud sõrmejäljelugejad, mingil hetkel saame näha volditud telefone, millega tootjad veidi aega eputada saavad, misjärel lähevad nad tagasi nende telefonide (mitte)disainimise juurde, mida inimesed päriselt ostavad.

Viimane suurem raputus oli telefonidele kulmude lisamine, neile eelnes mitmikkaamerate võidukäik. Nüüd on need igal teisel telefonil. Aga ka need kaks on pigem olnud väiksemad uuendused, kulm veel väiksem, mitmed kaamerad veidi suurem.

Kuna need muutused nüüd tehtud, siis näib, et paljud tootjad on otsustanud, et järgmine suur asi on uute värvide pakkumine. Need kuulutatakse välja suure kisa saatel, justkui oleks just ratas leiutatud. Need on aga veelgi kosmeetilisemad muutused, kui telefoni esiküljele koleda kulmu lisamine.

Mis on see suur asi?

Ja enam horisondil midagi ei paista. Mis on see järgmine suur asi, mis turgu raputab ning disainerid nende mugavatest toolidest püsti peksab, et nad tarbijale jälle midagi uut ja huvitavat looks?

Raske küsimus, millele pole head vastust.

Hetkel näib, et telefon kui toode on saanud valmis. Uued muutused on pigem kosmeetilised ning mitte midagi sellist, mis inimeste tarbimisharjumusi muudaks, nagu oli näiteks sõrmejäljelugejate kasutuselevõtt, puuteekraani tulek või telefonidesse korralike kaamerate lisamine, silmapiiril pole.

Seega näib, et justkui oleks see tootekategooria nüüd lõpuni viimistletud.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.