Uudis

Asi ametlik: Samsung lõpetaski Note 7 tootmise igaveseks ära ning seda mudelit enam kunagi ei tule

Uuendatud kell 12:37: The Wall Street Journali andmetel teatas Samsung, et lõpetas Note 7 tootmise igaveseks ära. "Klientide turvalisus on meie jaoks kõrgeim prioriteet, seetõttu oleme otsustanud Galaxy Note 7 tootmise ja müügi peatada," seisab firma teates.

Täna öösel teatas Samsung, et kutsub tagasi kõik oma Note7 seadmed üle maailma ning palub kasutajatel telefonide kasutamine viivitamatult peatada ja telefon kohe välja lülitada.

Samsung on samuti palunud kõigil edasimüüjatel lõpetada seadmete müük ning lubab kasutajatele, et tagasi toodud telefoni eest makstakse raha tagasi või pakutakse võimalust vahetada oma süttimisohtlik Note 7 mõne teise Samsungi seadme vastu.

Lisaks algsetele süttimistele on nüüdseks plahvatanud või põlema läinud juba ka vähemalt viis Samsungi poolt parandatud ning turvaliseks tunnistatud Note 7 telefoni.

Klientide turvalisuse pärast muretseb ka virtuaalreaalsuse firma Oculus, kes peatas äsja oma Samsung Gear VR’i äpi kasutamise Note 7 seadmetel. Kasutajad, kes püüavad oma Note 7 telefonis Oculuse Gear VR rakendust käivitada näevad vaid teadet, mis ütleb, et kuni edasiste teadaanneteniei toeta Oculus Samsung Galaxy Note 7 seadet.

See on Oculuse poolt vägagi ettenägelik ning loogiline käik, kuna virtuaalreaalsuskomplekt asetab telefoni kasutaja silmade ja näo vahetusse lähedusse ning on parem mitte mõelda, millised tagajärjed on sellel, kui telefon säärases olukorras plahvataks.

Avafoto: Scanpix

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.