Uudis

Asi ametlik: Spotify läheb börsile

Foto: Scanpix

Spotify andis sisse vajaliku dokumendid ning on lähiajal börsile minemas. Siiski kasutab firma aktsiate müügiks teist taktikat, kui enamik firmasid.

Kui tavaliselt algab ettevõtete börsile minek IPO-ga ehk Initial Public Offeringiga, siis Spotify plaanib aktsiad lihtsalt müüki paisata. IPO puhul saavad ettevõtte investorid ja suurpangad enne börsile minekut aktsiaid ehk nemad saavad määrata selle esialgse hinna, Spotify lahenduse puhul aga aktsiatele algväärtust ei seataks.

Spotify väärtuseks või varasemate tehingute põhjal olla kuni 18-19 miljardit eurot, kuid kuna Spotify’ga sarnasel viisil minnakse börsile harva, siis pole teada, kas see on päriselt ka väärtus, mille kauplejad firmale määravad.

Dokumentide esitamise raames avaldas firma ka viimased majandustulemused, millest selgus, et firma möödunud aasta käive oli üle 4 miljardi euro, võrreldes eelnenud aastaga kasvas see umbes miljardi võrra. Möödunud aasta kogukahjum oli üle 1,2 miljardi dollari, kuid suure osa sellest moodustavad ühekordsed kulud.

Viimaste andmete kohaselt on Spotify’l 159 miljonit igakuist aktiivset kasutajat ja 71 miljonit maksvat kasutajat, keda lisandus aastaga 46%.

Täpne kuupäev, mil aktsiate müügiga alustatakse, ei ole veel teada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.