Uudis

Avalikkuse surve tõttu lahkus Uberi tegevjuht Trumpi nõunike seast

bad_behavior_bad_for_business.jpeg-07011.jpg

Uberi tegevjuht Travis Kalanick lahkus USA presidendi Donald Trumpi majandusnõunike grupist, kuna tema sinna kuulumist on tõlgendatud kui Trumpi toetamist, kirjutab BBC.

Töötajatele saadetud memost selgub, et Kalanick lahkus majandusnõunike seast, kuna ta ei soovi, et keegi arvaks, et ta toetab Trumpi plaane, mille hulka kuulub ka teatud riigist pärit inimeste riiki pääsemise takistamine.

Majandusnõunike sekka kuulub ka Tesla tegevjuht Elon Musk, kes on pärast Kalanicku otsuse avalikustamist oma seisukohti Twitteris korduvalt väljendanud. Muski kohaselt ei tähenda nõunike sekka kuulumine ilmtingimata Trumpi toetamist.

Tesla tegevjuht leiab, et see on üks kõige paremaid viise, kuidas saab Trumpile näidata, et eksisteerib ka teine vaatenurk, kus saadakse asjadest teisiti aru.Gruppi kuuluvad ka näiteks IBMi ning General Motorsiga seotud isikud.

Ülemöödunud nädalavahetusel avaldati USA mitmetes linnades meelt president Donald Trumpi ajutise otsuse üle, mis piiras mitmete riikide kodanikel USAsse sisenemise. Meeleavaldus viis selleni, et New Yorki ühes suurimas lennujaamas JFK oli sedavõrd suur rahvamass, et see häiris lennujaama tavapärast tööd.

Meeleavaldusega liitusid ka New Yorki taksojuhid, kuid nende streigiga ei läinud kaasa Uber. Selle otsuse tõttu käivitati sotsiaalmeedias liikumine #DeleteUber, mis päädis sellega, et 200 000 Uberi kasutajat kustutasid telefonist äpi ära.

Ettevõtte sõnul ei soovinud nad streiki alavääristada, vaid tahtsid lihtsalt pakkuda inimestele võimalust jõuda sinna, kuhu nad soovisid.

Foto: AP/Scanpix/Paul Sakuma

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.