Uudis

Google kogub su asukohainfot ka siis, kui oled selle keelanud

Paljud inimesed tunnevad muret enda privaatsuse pärast ja seetõttu lülitavad telefonis asukoha jälgimise välja. Selgub aga, et isegi kui telefoni SIM-kaart on telefonist eemaldatud, siis jälgib Google su Androidi telefoni asukohta.

Portaal Quartz avastas, et nii kui välja lülitatud asukohamääraja ja eemaldatud SIM-kaardiga telefon internetti ühendub, saadetakse Google’i serverisse ka info lähimate mobiilimastide kohta, mis pakub võimaluse kasutaja asukoht kindlaks teha kuni poole kilomeetri täpsusega, sõltuvalt mastide tihedusest ka suurema täpsusega. Säärast käitumist ei ole kasutajatel mingil viisil võimalik ka keelata.

Google on säärast praktikat rakendanud juba 2017. aasta algusest ehk juba 11 kuud. Firma enda sõnul kasutati süsteemi selleks, et püüda muuta push-teavituste ja sõnumite saatmine ning vastuvõtmine Androidi seadmetel efektiivsemaks. Samas ei leidnud kogutud andmed iialgi kasutust ja need kustutati Google’i sõnul koheselt.

Pärast  seda kui Quartz Google’iga ühendust võttis, teatas firma, et kavatseb lõpetada mobiilimastide info kogumise, kuna andmetest neile mingit kasu ei olnud.

Ehkki Google ütleb kasutustingimustes, et võib koguda kasutajate asukohainfot, ei ole info liiki täpsustatud. Jääb arusaamatuks, miks oli firmal vaja koguda kasutajate asukohainfot ka siis, kui telefonis polnud SIM-kaarti, telefonile oli äsja tehtud tehaseseadete taastamine ning selle asukoha määramist puudutavad seaded olid välja lülitatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.