Uudis

Parkimisäpp Barking laienes Aasia turule

Barkingu tegevjuht Kustas Kõiv

Eesti idufirma Barking laienes Aasia turule, esmalt käivitatakse teenus Hong Kongis ja seejärel laienetakse kõikidesse suurematesse linnadesse – Pekingisse, Shanhaisse ja Chengdusse.

Barking on 2015. aastal loodud mobiilirakendus, mis annab autojuhtidele võimaluse parkida seni avalikkusele suletud olnud parkimiskohtadele, nagu erinevate asutuste ja korteriühistute parklad ning eraparklad ja teha seda linna soodsaimate hindadega. Kui Eesti parkimise kogukäive on hinnanguliselt 15 miljonit eurot aastas, siis Hiinas ainuüksi parkla haldamise aastast käibemahtu hinnatakse kuue miljardi suuruseks. Hiina on küll üks maailma suurimaid autotootjaid ja kontrast vabade parkimiskohtade ja omandis olevate autode vahel on meeletu: sõidukeid on 180 miljonit ja parkimiskohti vaid 50 miljonit.

“Juba üksnes need numbrid annavad aimu Barkingu kasvu potentsiaalist. Parkimiskohtade puudus on Hong Kongis tõsiseks probleemiks. Seal maksab ainuüksi üks parkimiskoht ligi 300 000 eurot. Tallinnas on see number kümme korda väiksem,” avaldas ettevõtte tegevjuht Kustas Kõiv, kelle sõnul on eesmärk kahe kuni kolme aastaga saavutada kümne miljoni euro suurune aastakäive.”

Hiina turule jõudmiseks sõlmis Barking frantsiisitehingu Hiina äripartneritega, kellel on pikaajaline kogemus ja kes on valmis jõuliselt investeerima ja tasuma ka näiteks turu eksklusiivõiguse eest.

“Heade partnerite leidmine on ilmselt kõigile ettevõtetele proovikiviks. Meid kindlasti saatis ka õnn, sest koostööpartnerid jalutasid Barcelona Smart City messil meie EAS-i boksi sisse ja tehinguni jõudsime poole aastaga,” lisas Kõiv.
Tänaseks on Barkingu süsteemi lisatud üle 4000 parkimiskoha nii Eestis, Budapestis, Riias, Kiievis kui ka Helsingis.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.