Uudis

Biomeetrilise tuvastuse uus tase: sõrmejälje asemel pealuu kaja

gglass.jpg

Kantavaid seadmeid, nagu nutiprillid, millel pole lihtsat moodust info sisestamiseks, on keeruline tavapärase parooliga kaitsta. Teadlased on leidnud aga võimaluse uueks biomeetriliseks tuvastuseks japannudnutiprillid kasutaja pealuu helisid kuulama.

Kui kasutaja nutiprillid pähe paneb, saadavad prillid läbi inimese pealuu heli. Seejärel kuulab täpne mikrofon seda, kuidas pealuu vastu kajab ning tuvastab selle põhjal inimese, kes saabligipääsu oma kontodele ning informatsioonile, kirjutab New Scientist.

Tehnoloogia mõtlesid välja Stuttgardi ja Saarlandi ülikooli teadlased koostöös Max Plancki instituudiga Saksamaal. Süsteemi katsetati kümneliikmelise grupi peal, kes võisid võtta nutiprillid või virtuaalreaalsuskomplekti peast iga hetk mil soovisid ning selle ka tagasi panna. Süsteem tuvastas inimese pealuu kajadejärgi 97% juhtudest. Teadlaste sõnul ei ole tehnoloogia loomulikult veel perfektne, kuna seda katsetati vaiksetes kohtades, kus taustamüra ei olnud.

Samuti kasutatakse hetkel testimiseks valget müra, mis võib kasutajaid häirida, kuid selle asemel võiks kasutada ka mõnda lühikest muusikakõlli, mis kasutaja identifitseeriks.

Foto:Loic Le Meur (Flickr/CC)

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.