Uudis

Bitcoini kaevandamine on USAs nii odav, et prokurör pidi oma kolleegid uurimise alla võtma

Bitcoini kaevandamise riistvara. Foto: Jemima Kelly/Scanpix

Kuigi tuntuim riik krüptoraha kaevandamise poolest on kindlasti Hiina, on ka USA mõnes nurgas selleks väga soodsad olud, mis paneb inimesi lausa seadust rikkuma.

Mõne allika järgi on kõige soodsama elektriga osariik Louisiana, kus on ka krüptoraha soosiv seadusandlus ja see on suur asi, sest üldiselt on regulatiivne mosaiik riigis väga kirju.

Misiganes põhjusel on aga usinad Bitcoini kaevandajad Louisianas üle käte läinud.

Nimelt pidi osariigi peaprokurör Jeff Landry alustama kriminaalmenetlust omaenda kolleegide osas. Prokuratuuri IT-osakonna juhti, süsteemiadministraatorit, tehnilise toe juhti, personalisosakonna töötajat ja veel ühte tugitöötajat kahtlustatakse Bitcoini kaevandamises maksumaksja vahenditega.

Louisianas on siiski Bitcoin ja kaevandamine veel legaalsed, aga New Yorki osariigi Plattsburghi linnas pandid kaevandamisele 18-kuuline moratoorium, et krüptoraha süsteemi ülalhoidmiseks ei kulutataks ära odavat elektrit.

Linnapea sõnul on neil “maailma odavaim elekter”: elanikud maksavad 4,5 senti kilovatt-tunni kohta, aga tööstuslikud kasutajad, kelle hulka loeti ka krüptoraha kaevandajaid, maksavad kõigest 2 senti kWh kohta.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.