Uudis

Blockchain tehnoloogia võiks aidata suurpankadel säästa kuni 11 miljardit eurot aastas

blockchain.jpg

Blockchain ehk plokiahela tehnoloogia võiks aidata maailma suurimatel investeerimispankadel säästa taristukulude pealt 8–12 miljardit dollarit (ligikaudu 11 miljardit eurot) aastas ning seda juba aastaks 2025.

Uuringufirma Accenture avaldatud andmetest selgub, et plokiahela tehnoloogiat kasutades oleks pankadel võimalik enda lihtsamaid tegevusi tunduvalt efektiivsemaks muuta ning seeläbi märgatavalt raha kokku hoida.

Raportis seisab, et kui pangad ühendaksid lihtsamad osad enda igapäevategevusest plokiahela tehnoloogiaga, võiksid nad säästa taristukulude pealt kuni 30 protsenti. Säästmine tuleneks andmete paremast haldamisest ning nende läbipaistvusest.

Siiski pole uuringusse kaasatud potentsiaalseid kulusid, mis võivad kaasneda tehnoloogia paigaldamisega pankade süsteemi. Pangad on saanud ka teatava kriitika osaliseks, kuna mõnede arvates hoiavad pangad kogu blokiahela teemat üleval vaid tähelepanu saamise eesmärgil.

Blockchaintehnoloogia on andmebaas, milles olevad tehingud on omavahel turvaliselt seotud. See andmebaas on jaotatud, mis tähendab, et sellel ei ole ühte keskset asukohta. Iga ahela osa omab kogu ahelast vähemalt osalist koopiat. Plokiahela tehnoloogia kohta saab detailsemalt lugeda siit.

Avafoto: BTC Keychain/Flickr

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.