Uudis

Bolt Helmele: juhtide õigust Eestis elamiseks ja töötamiseks kontrollib kohalik omavalitsus

Bolti toidukuller.Foto: Bolt

Vastuses siseministri poolt täna riigikogus öeldule toob Bolt välja, et juhtide õigust Eestis elamiseks ja töötamiseks peab kontrollima kohalik omavalitsus.

Minister Mart Helme ütles täna riigikogus, et ta on väga kompetentsetest allikatest saanud signaale, mille kohaselt pakuvad Boltis taksoteenust inimesed, kes ei tohiks Eestis üldse tööd tehagi.

Bolt kontrollib välismaalastest toidukullerite puhul kehtivat elamisluba

Geenius avaldab muutmata kujul täismahus Bolti poolse vastuse peaministri ülesannetes siseminister Mart Helmele.

juhtide õigust Eestis elada ja töötada peab kontrollima kohalik omavalitsus

Autojuhtide platvormile registreerimisel kontrollib Bolt teenindajakaardi olemasolu, ilma milleta ei ole võimalik Bolti platvormil teenust pakkuda. Teenindajakaardi annab juhtidele kohalik omavalitsus, kelle ülesanne on kontrollida, kas teenindajakaardi taotlejal on õigus Eestis elada ja töötada.

Välismaalastest toidukullerite puhul kontrollib Bolt, et neil on Eestis kehtiv elamisluba. Politsei- ja Piirivalveameti andmetel alates 2013. aastast Eestis elavatele välismaalastele enam eraldi tööluba ei väljastata ning neil on elamisloa alusel üldjuhul õigus Eestis töötada.

Täpsem info PPA veebilehel: https://www2.politsei.ee/et/teenused/eestis-tootamine/luhiajalise-tootamise-registreerimine.

Bolti platvormi kasutavad autojuhid ja toidukullerid on iseseisvad teenusepakkujad, mitte ei tööta Boltis töölepingu alusel. Bolt on platvorm ehk infoühiskonna teenus, mis viib kokku kliendi ja autojuhi või toidukulleri.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.