Uudis

Bolt ja Tartu Ülikool hakkavad arendama isejuhtivate sõidukite tehnoloogiat

Bolti autoFoto: Postimees/Scanpix

Bolt teatas täna, et koos Tartu Ülikooliga algatanud teadusarendusprojekti isejuhtivate sõidukite tehnoloogiate arendamiseks. Esimesed testsõidud tänavaliikluses tehakse firma sõnul juba tuleval aastal ning Bolti platvormile peaksid isejuhtivad autod jõudma seitsme aasta pärast.

Lähiaastatel katsetavad Bolt ja Tartu Ülikool isejuhtivate autode pilootprojekte sobilikes linnapiirkondades, pikem eesmärk on integreerida isejuhtivad autod Bolti transpordiplatvormile 2026. aastaks.

Bolt ei hakka tootma isejuhtivaid sõidukeid

Bolti tootejuht Jevgeni Kabanov tõi pressiteates välja, et erinevalt paljudest teistest tehnoloogiaettevõtetest ei kavatse Bolt hakata tootma isejuhtivaid sõidukeid vaid nende eesmärk on ehitada üles isejuhtivate autode tehnoloogia, mis põhineb vabal tarkvaral ja olemasolevatel kaardirakendustel.

“See annab meile suurepärase võimaluse kasutada Bolti arendajate teadmisi masinõppest, kaartidest ja nende optimeerimisest,” ütles ta.

Koostööprojekti eesmärk on töötada välja tehnoloogiaid, mis võimaldavad isejuhtivatel sõidukitel sõita autonoomsuse neljandal tasemel. See tähendab, et enamikel juhtudel ei vaja liiklusvahend inimese sekkumist, välja arvatud kaardistamata piirkondades või äärmuslikes ilmastikuoludes sõites.

“Koostöö Boltiga annab meile võimaluse isejuhtivate autode tehnoloogiat tegelikes liiklusoludes juba arenduse käigus testida. Kaasame eksperimentidesse ka tudengeid ja valmistame neid sellega ette tulevaseks karjääriks autonoomsete tehnoloogiate valdkonnas,” ütles Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi ettevõtluskoostöö juht Anne Jääger.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.