Uudis

Bolt käivitas Tallinnas teenuse erivajadustega inimestele

Foto: Scanpix / Virumaa Teataja

Bolt käivitas Tallinnas erivajadustega inimestele Assist kategooria, kus kõik autojuhid on koolitatud abistama inimesi, kes vajavad kohale jõudmiseks tuge ning kõik sõidukid mahutavad ratastooli.

Bolt Eesti tegevjuht Aleksei Kolesnikovi sõnul on vajadus teenuse järele selgelt olemas ning seda erinevate sihtgruppide seas.

“Teenus on mõeldud erivajadustega inimestele, eakatele, kuid ka näiteks kipsis jalaga inimestele või lapsevanematele,” rääkis Kolesnikov. “Sõidukit tellides saab klient juhile sõnumi või telefonikõne vahendusel teada anda, millist tuge ta vajab, olgu selleks ratastooliga inimese abistamine või kätepaari pakkumine poekottide ja lapsevankriga reisivale lapsevanemale.”

Kõigisse Assist kategooria autodesse mahub ära kokkupandav ratastool, samuti on kõigis autodes lastetool lastele kaaluga 15–36 kg. Assist kategoorias sõidavad Bolti juhid, kellele kliendid on andnud väga hea tagasiside ja kes on läbinud koolituse, kuidas erinevatele klientidele abiks olla.

Assist kategooria sõidualustustasu on 3 eurot kallim kui tavalisel Bolt kategoorial ning sõidu miinimumhind on 5 eurot.

Bolt Assist kategooria on käepikendus Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Heateo SA korraldatud NULA inkubaatoris võrsunud algatusele Tugitakso, mille idee on pakkuda koolitatud juhtide abiga eriliste vajadustega inimestele kaasaegset ja operatiivset tuge transporditeenuse kasutamisel.

Tugitakso asutaja Ingrid Kõrgema sõnul peavad erivajadustega inimesed linnas liikumist väljakutseks.

“Loodan, et teenuse kättesaadavus Bolti platvormil annab neile parema võimaluse ühiskonnaelus osalemiseks ja pakub igaühele teenust lähtuvalt tema individuaalsest vajadusest,” ütles Kõrgema. “Teenuse hiljutisel testimisel saime kasutajatelt ainult positiivset tagasisidet.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.