Bolt lõpetas teenuse Pariisis, kuid võib peagi laieneda Moskvasse ja Helsingisse

Bolti tegevjuht Markus Villig ja pressiesindaja Karin Kase.Foto: Geenius Meedia

Tihe konkurents, segane seadusandlus ja rataste kallal vandaalitsemine ajendas Bolti eelmisel kuul Pariisis lõpetama elektriliste tõukerataste renditeenuse. Bolti pressiesindaja sõnul ootavad nad sealse turu selginemist ning seejärel kaalutakse Pariisi naasmist.

Geeniuse toimetusele teadaolevalt kavatseb aga Bolt lähiajal renditeenusega laieneda Moskvasse ning Helsingisse. Bolti pressiesindaja ei kinnitanud seda, kuid ei lükanud seda ka konkreetselt ümber.

Bolti tõukerattad jõuavad Venemaale

Bolt käivitas elektriliste tõukerataste renditeenuse Pariisis eelmise aasta septembris. Tegu oli esimese linnaga, kus Bolt hakkas nimetatud teenust pakkuma. Tänavu mais allkirjastasid Bolt ja mitu teist konkurenti Pariisi linnavalitsusega eetilise käitumise leppe, millega reguleeriti tõukerataste kasutamist. Pariisis pakkus Bolt teenust pea 1000 rattaga.

Tänaseks pakuvad nad teenust kuues linnas: Madridis, Tallinnas, Pärnus, Riias, Vilniuses ja Kaunases. Bolti pressiesindaja Karin Kase ei soostunud ütlema, kas tõukerataste äri on firmale kasumlik või on see vajalik brändi pildil hoidmiseks vajalik teenus.

Geeniuse toimetusele teadaolevalt ei olnud Bolt esialgu huvitatud renditeenuse pakkumisest Eestis, vaid pigem sooviti seda pakkuda erinevates suurlinnades üle maailma. Väidetavalt on aga teenus Eestis kasumlikuks osutunud ning seetõttu on firma otsustanud teenust koduturul edasi pakkuda.

Usaldusväärsete allikate sõnul hakkab Bolt peagi renditeenust pakkuma ka Moskvas ning Helsingis.

“Paraku ei saa me oma tulevikuplaanide nii täpselt kommenteerida. Aga anname kindlasti uudistest teada, kui neid on,” ütles Kase küsimuse peale, kas see väide vastab tõele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.