Uudis

Bolt näitas USAs kangust: meie ei koonda

Markus Villig. Foto: Hans Lõugas

Bolti asutaja Markus Villig näitas USA kanalis CNBS kangust lubades, et vastupidiselt Uberile ja Lyftile nemad koondama ei hakka.

USA jagamismajanduse suured Uber ja Lyft on pidanud nõudluse järsku kukkumis tõttu vähendama kulusid ja koondama. Uber 3700 ja Lyft pea 1000 töötajat.

“Me ei plaani kedagi koondada,” lubas Villig. “Keskendume äri kohandamisele sõidujagamisteenuse pakkumiselt tõukeratastele ja toidule ajal, kui inimesed ei saa liikuda või eelistavad sõidujagamist mitte kasutada,” rääkis Villig.

Olenevalt turust 75 kuni 100 protsenti taksovahendamise teenuse käibest kaotanud Bolt teataski äsja uue elektrilise tõukeratta turule toomisest. Ettevõte plaanib sel suvel laieneda tõukerattarendi pakkumisega veel 45 linna.

Tõukerataste turul on aga konkurents väga tihe ja äri keeruline. Näiteks USA tõukerattalaenutused Bird ja Lime on suurtes raskustes ning vajandu jätkamiseks rahasüsti. Villig tunnistas, et saadav tulu tõukeratastel on pisike, kuid see on hea lisateenus taksondusele.

Samuti on Bolt Villigu sõnul algusest peale tegutsenud kokkuhoidulikult. Samas tunnistas Villig, et nad on sisuliselt saatnud osad oma lepingulised partnerid piiratud ajaks sunnitud puhkusele, kuid loodab, et nad naasevad, kui äri taastub.

Pandeemia tõmbas jalad alt

Samas tunnistas Villig, et lõpuni ei saa koondamisi välistada, kuid praegu on ta optimistlik, sest mitmed Euroopa riigid on asunud piiranguid leevendama.

Detsembris rääkis Villig, et nad on jõudnud nulli või kasumisse kahel kolmandikul turgudest, kus nad tegutsevad, kuid koroona pandeemia on löönud kõik plaanid sassi. Samas on ettevõtte plaan endiselt jõuda kasumisse.

Praegu peetakse pinevaid läbirääkimisi investoritega raha kaasamiseks, sealhulgas Dimleri ja Didiga, kuid raha kaasamine on keeruline.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.