Uudis

Bolt neljakordistas aastaga käivet ja teenis oodatud kahjumi

Bolti autoFoto: Postimees/Scanpix

Bolti konsolideeritud majandusaasta aruande kohaselt kasvas ettevõtte käive 2018. aastal 21,1 miljonilt eurolt 79,7 miljoni euroni. Strateegilised investeeringud laienemisse tõid kaasa kahjumi 61 miljoni euro ulatuses, mis on kooskõlas nii äriplaani kui ka omanike ootusega.

Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villigi sõnul on tulemused ootuspärased.

“Eelmist aastat iseloomustab agressiivne ärimahtude kasvatamine – Bolt on oma valdkonna kõige kiirema kasvuga ettevõte ja üks Euroopa kõige kiiremini kasvavaid ettevõtteid,” ütles Villig. “Käivitasime mullu teenuse rohkem kui 50 uues linnas ja tõime edukalt turule elektritõukerataste teenuse. Sealjuures oleme kasvu ohverdamata saavutanud kasumlikkuse mitmetel küpsetel turgudel.”

Eestis kasvas Bolti müügitulu 2018. aastal rohkem kui kaks korda – 1,7 miljoni euro pealt 3,7 miljoni euroni.

2018. aasta mais teatas Bolt 175 miljoni dollari suurusest investeerimisringist, mille juhtinvestoriks oli Saksamaa autotootja Daimler. Tehingu toel kasvas ettevõtte väärtus miljardi dollarini.

“Investeeringu toel oleme jätkanud laienemist. Sobivate tingimustega investorite leidmisel jätkame kapitali kaasamist ka edaspidi kasvu kiirendamiseks,” lisas Villig.

Ettevõtte peamine laienemisfookus on suunatud uutele linnadele Euroopas ning Aafrikas. Samuti tegeletakse tootearendusega elektritõukerataste ning toidukulleri teenuse valdkondades.

Mullu kasvas Bolti töötajate arv 771 inimeseni, kellest 267 töötavad Eestis. Tänavu plaanitakse palgata 200 uut tippspetsialisti, et toetada nii tehnoloogilise platvormi arendust kui ka geograafilist laienemist.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses